Facebook Google+ Twitter

Wiecha nad terminalem lubelskiego lotniska

Kilkuset gości uczestniczyło we wtorek 13 marca w uroczystym zawieszeniu wiechy nad lotniskiem w podlubelskim Świdniku. Były uściski rąk, "Seksmisja" i wiersze.

Wiecha zawisła nad Airport Lublin / Fot. Tomek Koryszko/PolskapresseZebrani najpierw - ku swojemu zdumieniu - zobaczyli fragment komedii "Seksmisja", w którym głowni bohaterowie cieszą się na widok szybującego bociana. Prezes Portu Lotniczego Lublin - Grzegorz Muszyński - wyjaśnił, że nawiązanie do filmu nie jest przypadkowe - właśnie ten ptak znalazł się w logo portu lotniczego.

Do tego symbolu odnieśli się w przemówieniach lubelscy włodarze. Na przykład wojewoda Jolanta Szołno-Koguc widzi w symbolu lotniska nawiązanie do nadziei na rozwój.

Jacek Sobczak - członek zarządu Województwa Lubelskiego - zacytował wierszyk autorstwa dziesięcioletniej dziewczynki - mieszkanki Zakrzówka (wsi na Lubelszczyźnie): "Jestem taka maleńka/na tym wielkim świecie/ Tak bym chciała gdzieś odlecieć. /Mieszkam w małej wiosce przy Kraśniku/ Ale przecież budują nam lotnisko w Świdniku/Bo prawda jest przecież taka, że najpiękniej świat wygląda z lotu ptaka".

W uroczystościach uczestniczyło kilkudziesięciu wójtów i burmistrzów z całego województwa. Prezes Portu podkreślał, że to inwestycja dla całego regionu.

Mieszkańcy województwa długo czekali na ten obiekt. Jak zapowiedział Radosław Górski - przedstawiciel realizującej inwestycję firmy Budimex - już w lipcu budowa zostanie ukończona.

W maju i czerwcu będzie wiadomo dokąd polecą samoloty ze Świdnika. Pierwsze loty planowane są na listopad.

Już w marcu rusza natomiast rekrutacja pracowników Portu.

Zobacz clip z budowy lotniska:


"To jest ostatnie pięć minut w sensie budowania dostępności infrastrukturalnej województwa. Jeśli nam się to uda to kolejne lata będą czasem przyspieszania rozwoju regionu" - podkreślił Krzysztof Żuk, prezydent Lublina - czytamy w Kurierze Lubelskim.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.