Facebook Google+ Twitter

Wieczna młodość? Ten numer nie przejdzie!

Ona dopadnie każdego z nas. Nie przychodzi nagle, to proces mający swój początek już w dniu urodzin. Bywa różna. Może być wesoła i beztroska, może być samotna, upokarzająca, śmieszna, żałosna, pogodna i zgorzkniała. Pracujemy na nią całe życie. To starość.

Nie lubimy jej chyba. Robimy wszystko, żeby przyszła jak najpóźniej. Nie wszyscy przyjmują ją z pokorą. Wielu się buntuje, żyje na przekór metryce, ale to na nic. Ona powolutku robi swoje, sunie cichutko i bezszelestnie. Za nic ma nasze zabiegi, tony kremów, maści, eliksiry i skalpel chirurga. Kiedy widzi, że próbujemy zatrzasnąć jej drzwi przed nosem, zatrzymuje się na chwilę, by zemścić się za brak pokory ze zdwojoną siłą.

Ci bardziej niepokorni, widząc, że ona się zbliża, buntują się. Poddają się wyniszczającym dietom, dają się kroić, by wyciąć nadmiar tego i owego. Coś powiększają, coś zmniejszają i korygują tylko po to, aby zafałszować swoje odbicie w lustrze. Kogo chcą oszukać? Siebie?

Jeśli się zrozumie naturalne procesy zachodzące w ludzkim organizmie, starość nie jest straszna. Jeśli się tego nie pojmie, będzie ona źródłem frustracji i odbierze chęci do życia. Średnia wieku Polaków wydłuża się. Mężczyźni żyją przeciętnie 72 lata, kobiety 81, co stanowi około 6 lat więcej na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Od chwili, kiedy pojawią się pierwsze siwe włosy i zacznie wiotczeć skóra, przychodzi nam żyć jeszcze kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt lat.

Trzeba ją więc polubić. Nie ma innego wyjścia., bo rozpaczliwa walka z nią przynosi odwrotne skutki.

Pokora w stosunku do życia , jakie przyszło nam przeżyć daje znakomite efekty. Brak pokory, fatalne.

Najlepszym przykładem może być Jocelyn Wildenstein, amerykańska gwiazda tabloidów,. Od czasu, kiedy zaczął zdradzać ją mąż, wydała 4 mln dolarów na różne operacje plastyczne, które miały ja upiększyć, a zrobiły z niej monstrum.

"Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne" powiedział William Shakespeare. I tego się trzymajmy, moi drodzy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stanisław Cybruch 3
  • Stanisław Cybruch 3
  • 12.02.2012 21:06

Starość nie jest dobra ani zła. Jest taka na jaką zasłużyliśmy. Trzeba umieć ją znosić z pokorą i oddawać się z uśmiechem celom szlachetnym, połączonym z pracą, rozrywką, czytaniem i wszelkiego rodzaju ruchem. Słynny Albert Einstein mawiał: Straciłbym chęć do życia, gdyby nie moja praca. [...] W każdym razie dobrze, że jestem już stary i osobiście nie mogę liczyć na długą przyszłość". Pozdrawiam Cię, Beatko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.