Facebook Google+ Twitter

Wieczór animacji w Starym Kinie

Drżące Trąby, Turuntaj, koniec i początek, Przygody hrabiego Henrysia – to tylko niektóre animacje autorstwa Natalii Brożyńskiej, które będzie można zobaczyć podczas 2 edycji cyklu „Młode filmy w Starym Kinie”.

Plakat Wieczór animacji rozpocznie się projekcją kilku, krótkometrażowych animacji. Po pokazie każdy Gość będzie mógł wziąć udział w dyskusji, osobiście porozmawiać z autorką filmów oraz poznać tajniki tworzenia filmów animowanych metodą poklatkową.

Wśród zaprezentowanych animacji znajdą się m.in. : „Drżące Trąby”, gdzie zazdrosny bohater Pafnucy postanawia uprzykrzyć życie Kalasantemu; „Przygody hrabiego Henrysia”, czyli historia Turuntaja Prońskiego, który nagle wykluwa się z jajka w wymarłym świecie; „Searching For Devo” przedstawiający ekspedycję stwora Kwadrycego na inną planetę, zamieszkałą przez ciekawskie zwierzęta.

Animacje Natalii Brożyńskiej, studentki łódzkiej filmówki, zostały docenione na wielu festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty” we Wrocławiu w 2011 r; film „Drżące Trąby” otrzymał nagrodę dla najlepszej animacji w konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe.

Spotkanie jest bezpłatne. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o przesyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres booking@cinemahotel.pl lub pod numerem tel. 880 222 100. Zac hęcamy do dołączenia do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1666471303568359/

Cykl „Młode filmy w Starym Kinie” powstał z pasji do sztuki kinematografii. Jego celem jest wsparcie początkujących twórców filmowych i promocja ich reżyserskich debiutów. Hotel Stare Kino, który powstał na fundamentach pierwszego kina w Polsce, jest idealnym miejscem na filmowe spotkania. Artystycznej atmosferze sprzyja również wnętrze hotelu inspirowane klasykami kina światowego i filmami łódzkich korzeniach. Spotkania z cyklu „Młode filmy w Starym Kinie” odbywać się będą co miesiąc. Więcej informacji na www.cinemahotel.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.