Facebook Google+ Twitter

Wieczór autorski Wiesława Budzyńskiego, biografa K.K.Baczyńskiego

24 lipca br. godz.19-ta w Kawiarni Jama Michalikowa w Krakowie odbędzie się spotkanie z pisarzem Wiesławem Budzyńskim - wieloletnim biografem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Będą rozmowy z autorem, autografy i koncert piosenek do słów Poety

ZAPROSZENIE / Fot. WydawnictwoM Dobra wiadomość dla miłośników poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - mamy do rozdania jeszcze kilka zaproszeń na wieczór autorski pisarza Wiesława Budzyńskiego. Jest to impreza zamknięta. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Wywiad do TVP / Fot. TVP Wiesław Budzyński ur. w 1948 r. jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta, medalem "Gloria Artis" za zasługi dla Kultury Polskiej oraz medalem "Zasłużony dla Warszawy". Był dwukrotnie nagrodzony przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Zdjęcie okładki książki wydanej przez WydawnictwoM / Fot. Barbara Figurniak"WydawnictwoM" z Krakowa właśnie ukończyło druk uzupełnionego wydania książki "Miłość i śmierć Krzysztofa Kamila". Przy lampce wina będzie można porozmawiać z pisarzem Wiesławem Budzyńskim oraz nabyć książkę z jego dedykacją.

Barbara Figurniak.Koncert dla młodzieży ZS Nr32 im.K.K.Baczyńskiego w Warszawie Styczeń 2014r. / Fot. Mateusz JaroszBarbara Figurniak jest członkinią Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego1944, Stowarzyszenia Menadżerów i Organizatorów Kultury SMOK w Krakowie, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego - specjalność Zarządzanie Kulturą, oraz Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie.

Podczas spotkania Barbara Figurniak wykona osiem piosenek do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego z muzyką Mateusza Jarosza - kompozytora z Krakowa. Artyści od kilku lat prezentują wiersze Poety na muzycznych dźwiękach w kraju i zagranicą. Wydali do tej pory dwie płyty z utworami K.K.Baczyńskiego, w sumie 24 utwory, których można wysłuchać na stronie : baczynski-piesni.pl
Zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: proart05@wp.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Tak, książka ciekawa, a pan Budzyński poświęcił 35 lat życia na zbadanie życia Poety. Przeniósł się na 8 lat do budynku na ul.Hołówki (gdzie mieszkał Krzysztof z rodziną), aby jak najrzetelniej zebrać materiały o jego życiu i relacje świadków dzieciństwa i młodości Baczyńskiego. Nowe wydanie "Miłości i śmierci" uzupełnione jest o nigdy wcześniej nie publikowany wiersz, pokazujący poglądy Poety na temat agresji bolszewickiej na Polskę, Wiersz - proroctwo. Był do tej pory ukrywany w czasach PRL-owskich, gdzie chciano na siłę zrobić z Baczyńskiego - socjalistę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydanie jest uzupełnione nowymi faktami z życia Baczyńskiego oraz licznymi fotografiami. Tym razem książka oprawiona jest w sztywną okładkę, a wszystkie zdjęcia są zamieszczone w nieporównywalnie lepszej jakości. Serdecznie polecam, tym bardziej, że z dedykacją autora stanie się nadzwyczaj cenną.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem tę książkę, bardzo ciekawa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chętnie wzięłabym udział w tym niezwykłym spotkaniu - można zyskać wiedzę wspartą wrażeniami estetycznymi. Niestety tym razem dotrzeć nie ma sposobu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.