Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18256 miejsce

Wieczór bułgarski w Sozopolu

Kolacja z tradycyjnymi potrawani bułgarskimi, smakowite, bułgarskie wina w nieograniczonej ilości i zabawa do późnych godzin nocnych - owe atrakcje czekają turystów na tzw.: wieczorze bułgarskim.

Takie wieczory odbywają się w różnych zakątkach Bułgarii. Jednym z nich jest małe miasto Sozopol.

Tradycyjna myzuka / Fot. Fot. Ewelina JońskaPowitanie

Goście witani są chlebem i solą, a w tle słychać tradycyjną muzykę.

PosiłekPrzystawka / Fot. Fot. Ewelina Jońska

Ważnym elementem uroczystości jest pyszny posiłek. Goście mogą być mile zaskoczeni wyglądem stołów oraz ilością i jakością tradycyjnych potraw. Do picia podawana jest rakija oraz bułgarskie wino.

Nestynarski taniec / Fot. Fot. Ewelina JońskaZabawa

Po posiłku czas umila tradycyjna, bałkańska muzyka i tańce. Program taneczny jest stworzony w taki sposób, aby miał fabułę i aby zainteresował gości, a także rozbawił ich. Tancerze są bardzo radośni i tym optymizmem "zarażają" osoby obserwujące ich. Ale na tym nie koniec. Między innymi prezentowany jest nestynarski taniec, czyli taniec boso na rozżarzonych węglach. Po takim show wszystkim robi się gorąco. W dodatku tam nikt nie może tylko uczestniczyć biernie. Po pokazie goście są zapraszani do różnych śmiesznych zabaw, a następnie do tańca. Zabawa taneczna / Fot. Fot. Ewelina Jońska

Taki wieczór turystom na długo zostaje w pamięci, bo jest to dla nich całkiem nowy i mający swój klimat sposób zabawy. Tradycja pozostaje żywa dzięki ludziom. Co prawda pewne zachowania są przerysowane, aby były bardziej atrakcyjne dla turysty, ale cel uświęca środki. Tubylcy na tym zarabiają, a goście mają kontakt z inną kulturą, która ich zachwyca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.