Facebook Google+ Twitter

Wieczór filmowy pamięci Krzysztofa Kieślowskiego

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-20 23:59

W weekend Dom Sztuki na warszawskim Ursynowie, Studio Filmowe Kalejdoskop i Stowarzyszenie Filmowców Polskich zorganizowało wieczór filmowy poświęcony pamięci Krzysztofa Kieślowskiego.

Krzysztof Kieślowski / Fot. Wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Kieślowski Krzysztof Kieślowski na trwałe zapisał się w historii kinematografii i w pamięci widzów, którzy cały czas go wspominają i filmy, które stworzył. Minęło już piętnaście lat od śmierci tego znanego reżysera. W Polsce i za granicą, odbyło się mnóstwo filmowych pokazów z udziałem jego najbliższych współpracowników. Także w tym roku Dom Sztuki na Ursynowie zgromadził liczne grono miłośników jego twórczości.

Wkrótce 15. rocznica śmierci Krzysztofa Kieślowskiego

Piotr Śliwiński i Andrzej Bukowiecki, którzy od lat prowadzą seanse filmów dokumentalnych, umożliwili przybyłej publiczności zapoznanie się z dokumentalnymi filmami Kieślowskiego: "Pierwsza miłość” i "Szpital". Mimo że dzieła te powstały w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku , a i sytuacja w Polsce przez ten czas uległa zmianie, to tematy, które poruszają nie straciły na znaczeniu.

Fragment filmu "Pierwsza miłość" Krzysztofa Kieślowskiego:"Pierwsza miłość", to telewizyjny debiut Krzysztofa Kieślowskiego. "Szpital" powstał w macierzystej Wytwórni Filmów Dokumentalnych, gdzie wyprodukowano większość jego autorskich dzieł. Po projekcji ludzie współpracujący z nim podkreślali właśnie ten walor twórczości zmarłego przed piętnastu laty reżysera. Podstawową wartością, jaka odróżnia jego filmowe dokumenty od telewizyjnych programów i przeciętnych tytułów uczestniczących w festiwalach, jest skupienie się na człowieku i jego osobistych sprawach : radościach i problemach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

http://www.youtube.com/watch?v=w1NXbFzNw04

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na mnie duże wrażenie zrobił film "Podwójne życie Weroniki"...i ta muzyka...nadal brzmi mi w uszach, choć minęło już sporo czasu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie będę oryginalny, ale z filmów Kieślowskiego najbardziej podoba mi się Biały i Czerwony.
Za wcześnie odszedł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To są filmy, których się nie zapomina.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 21.03.2011 10:45

Jak dla mnie są one zbyt dołujące, ale to, że przychodzi na nie tyle ludzi świadczy na pewno o jego wielkości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lubię filmy Kieślowskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.