Facebook Google+ Twitter

Wieczór literacko-muzyczny w Bieruniu

W najbliższy czwartek 21 lutego o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej nr 1 w Bieruniu, znajdującej się przy ul Chemików 45, odbędzie się wieczór literacko-muzyczny "Słowo i Dźwięk".

Będzie to spotkanie z wrocławską poetką Izabelą Moniką Bill połączone z recitalem pochodzącej z Bierunia Jadwigi Wyrwalec. Całość poprowadzi tyski dziennikarz obywatelski, poeta Krzysztof Kazberuk.

Plakat promujący spotkanie z artystkami / Fot. Krzysztof Kazberuk vel MorfeuszWieczór zapowiada się niezwykle interesująco. Będzie to połączenie niezwykle ciekawej, różnorodnej poezji Izabeli Moniki Bill z autorskimi, granymi na gitarze utworami Jadwigi Wyrwalec.

Kim są artystki?

Historia twórczości pani Jadwigi zaczyna się jak sama wspomina, kiedy mając 14 lat, zażyczyła sobie gitary. Jak już otrzymała wymarzone "pudło" od brata, zaczęła uczyć się grać, później przyszedł czas na samodzielne melodie i w końcu teksty. Muzykowała głównie w gronie rodzinnym czy przyjaciół do momentu, kiedy w 2006 roku została zaproszona do zaśpiewana piosenki na deskach kino-teatru "Jutrzenki". Przed spektaklem grupy teatralnej "Epidemia" – "Na dnie", zaśpiewała piosenkę pt. "Dno", mówiącą, podobnie jak w przypadku przedstawienia, o alkoholu. Została ona bardzo dobrze przyjęta przez publiczność. 7 lipca 2006 r. zagrała swój pierwszy publiczny recital. Do "Jutrzenki" przyszło kilkudziesięciu mieszkańców gminy, którzy żywiołowo reagowali na utwory grane przez artystkę. Gitarowe utwory, wykonywane przez panią Jadwigę Wyrwalec są bardzo nastrojowe, melancholijne. Część z nich z powodzeniem mogłaby być śpiewana w irlandzkich pubach. W kwietniu zeszłego roku gościła ze swoim recitalem w ramach IV Amatorskiej Twórczości Empirycznej w tyskim klubie Awangarda. Można Ją było usłyszeć podczas imprezy poetycko-wernisażowej Izabeli Moniki Bill i Jagody Kaczmarek w klubie artystycznym "Bakakaj" w lipcu 2012 r. Zagrała również podczas "Wieczoru aniołów" żeńskiej części Poetyckiej Grupy "Orion", który odbył się w grudniu zeszłego roku.

Natomiast Izabela Monika Bill, wrocławska poetka najbardziej jest znana z licznych erotyków zarówno z pozycji kobiecej jak i męskiej, oraz erotyków motoryzacyjno-komunikacyjnych i przyrodniczych. Pisze również wiersze o poezji, górach, pesymizmie, a nawet religijne. Jest współautorką różnych almanachów, laureatka konkursów literackich, członkini wielu stowarzyszeń m.in. Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury we Wrocławiu, Jeleniogórskiego Koła Literackiego, Stowarzyszenia Autorów Polskich. Udziela się we wrocławskim Kalamburze w "Dialog Klub Minerwa", sympatyczka wrocławskiego ZLP. Autorka od początku 2012 roku jeździ na liczne wieczorki poetyckie do Jeleniej Góry, Warszawy i Wrocławia. Jej spotkania autorskie prowadzili m.in. warszawski krytyk Leszek Żuliński, czy były reżyser teatralny i senator Bogusław Litwiniec. Oprócz poezji interesuje się fotografią/pozowaniem, pociągami, motoryzacją, opuszczonymi miejscami, górami i grafiką. Jest autorką dwóch tomików poetyckich: "Seksapil duszy" składającym się gównie z erotyków, oraz "Kameleony". Prowadzi swoją stronę internetową, na której oprócz swoich wierszy zamiesza relacje z licznych spotkań autorskich i poetyckich, w których uczestniczy (www.kochankapoezji.jimdo.com).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.