Facebook Google+ Twitter

Wieczór po góralsku. Golec uOrkiestra wystąpiła w Lublinie

Na scenie muzycznej istnieją od 1998 r., a ich przeboje "Crazy is my life" i "Ściernisco" śpiewała swego czasu cała Polska. Grupa muzyczna Golec uOrkiestra, założona przez braci z Milówki, wystąpiła 1 grudnia 2010 r. w lubelskiej Filharmonii.

Łukasz Golec, Paweł Golec / Fot. Marcin IwanW rok po założeniu zespołu, kiedy ustalił się jej dziesięcioosobowy skład, wydali swój debiutancki album "Golec uOrkiestra 1". Po niedługim czasie wykrystalizowała się ich pozycja na polskiej scenie muzycznej. Grupa kojarzona przede wszystkim z folklorem i kulturą góralską, pokazała też nieco inne oblicze. Golec uOrkiestra wystąpiła w piosence "New York Baca Millenium Song" podczas koncertu sylwestrowego w Warszawie. U ich boku pojawiły się jazzowe sławy muzyczne: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Michał Sęk, Marcin Pospieszalski.

2000 r. przyniósł kolejny album w dorobku zespołu, "Golec Orkiestra 2" i nagrodę Fryderyka w kategorii Album Roku - Muzyka Tradycji i Źródeł oraz Wiktora za Muzyczne Odkrycie Roku. Machina góralska nie stała zatem w miejscu. Zespół postanowił pójść za ciosem. Kapela zgarnęła statuetki podczas Superjedynek 2001 w Opolu i na Festiwalu w Sopocie. W 2001 r. nagrali album z muzyką do filmu Juliusza Machulskiego "Pieniądze to nie wszystko", a hity na miarę "Pędzą konie" nuciło wielu. Kolejne lata to pasmo sukcesów - wyróżnienia, nagrody, koncerty, następne dwie płyty długogrające przeplatane zbiorami tradycyjnych kolęd i wydana w 2009 r. "Golec uOrkiestra 5".

Koncert w Lublinie zorganizowany był pod patronatem i na rzecz podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im. "Małego Księcia". Zanim więc rozpoczął się występ muzyków, na scenie odbyła się licytacja przedmiotów wystawionych na aukcję, min. obrazów czy pióra wojewody lubelskiego, którym Genowefa Tokarska podpisała decyzję o inwestycji w zakresie lotniska w Świdniku. Hospicjum wzbogaciło się o dość pokaźną sumkę, zaś na scenie pojawiła się oczekiwana Golec uOrkiestra.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

paulina_lozynska0@vp.pl
  • paulina_lozynska0@vp.pl
  • 10.02.2012 23:04

zapijam Łukasza i Pawła za to ze nie mają nk

Komentarz został ukrytyrozwiń

była taka solówka wszystkich- pomieszanie z poplątaniem a mimo wszystko całość zgrywała się w jedną zajefajną góralską nutę

Komentarz został ukrytyrozwiń

aj Michaś..wariat ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kupiłem lornetkę, by podglądać... rudą Elżbietkę...

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.