Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26882 miejsce

Wieczór poetycki Agnieszki Magierskiej

9 czerwca 2010 r. w kawiarni „Satelita” Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się wieczór poetycki połączony z promocją pierwszego tomiku wierszy młodej poetki Agnieszki Magierskiej ""Jeśli kiedyś odejdziesz…".

Poetka Agnieszka Magierska opowiada przybyłym gościom o swoich dokonaniach poetyckich. / Fot. Fot. Monika SztyberSpotkanie poetyckie rozpoczęło się wystąpieniem znanego siedleckiego poety Eugeniusza Kasjanowicza, który powitał licznie zgromadzonych gości oraz gwiazdę wieczoru – poetkę Agnieszkę Magierską.

Agnieszka Magierska jest absolwentką filologii polskiej, którą ukończyła na Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Swoją przygodę z poezją rozpoczęła, gdy miała 15 lat. W latach 2000-2002 należała do Siedleckiej Grupy Literackiej „Witraż”, zrzeszającej młodych poetów z Siedlec i okolic. Publikowała również w szkolnym czasopiśmie „Sztubak”. Od 2007 r. przynależy do Klubu Literackiego „Ogród”. Jej wiersze były dotychczas publikowane w czasopismach (Brulion Literacki „Ślad”, „Poezja dzisiaj”, Kwartalnik Kulturalny „Kozirynek”), tomikach pokonkursowych oraz w antologii „Na dnie szukając nieba”.

Jak sama stwierdza, główną inspiracją dla jej tomiku poetyckiego stała się tragiczna śmierć (w 2003 roku) jej bliskiego kolegi i przyjaciela z liceum. Tomik „Jeśli kiedyś odejdziesz…” zawiera jednak również wiersze o całkowicie innej tematyce, nie zawsze nawiązujące do tego, co wydarzyło się w jej własnym życiu, ale do wielu trudnych tematów, między innymi takich jak: alkoholizm, aborcja, nieudane małżeństwo, macierzyństwo. Siedlecki bard, pani Elżbieta Sieradzińska, podczas swojego występu. / Fot. Fot. Monika SztyberUtwory zamieszczone w książce powstawały na przestrzeni mniej więcej 10 lat, do końca 2009 roku. Zostały one docenione między innymi przez Bohdana Chwedeńczuka – filozofa, tłumacza, publicystę i wykładowcę z Uniwersytetu Warszawskiego, który wysłał poetce list z gratulacjami.

Okładka pierwszego tomiku wierszy Agnieszki Magierskiej została zaprojektowana przez nią samą. Zamieszczone na niej zdjęcie przedstawia ślady ptaka odbite w śniegu.

Podczas popołudniowego spotkania w kawiarni „Satelita” Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach wiersze młodej poetki czytali Eugeniusz Kasjanowicz, Ewa Pytlak oraz ich autorka. Prezentację utworów lirycznych przeplatał połączony z grą na gitarze śpiew znakomitej siedleckiej pieśniarki Elżbiety Sieradzińskiej. Zaśpiewała ona m.in. piosenki: „Ta miłość” Eugeniusza Kasjanowicza, „Żal” ks. Jana Twardowskiego oraz pieśni Édith Piaf i swoją własną. Stworzyło to niezwykły, ulotny nastrój i pogrążyło gości wieczoru poetyckiego w pełnym melancholii zamyśleniu.

Poetka Agnieszka Magierska czyta swoje wiersze. / Fot. Fot. Monika SztyberSpotkanie zakończyło się zaproszeniem przybyłych do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu poetyckim, jakim jest II Noc Bardów i Poetów, która odbędzie się 11 czerwca w Klubie Studenckim peHa na ulicy 3 maja 49 w Siedlcach. Zaproszeni goście, którzy swoją obecnością uświetnią to wydarzenie to: Adam Ziemianin (poeta, autor tekstów piosenek i dziennikarz) oraz Szymon Zychowicz (muzyk i kompozytor, poeta, bard Piwnicy pod Baranami w Krakowie).

W II nocy Bardów i Poetów wezmą udział również poeci siedleccy, między innymi Tomasz Harpunowicz i Eugeniusz Kasjanowicz. Początek o godzinie 22, wstęp wolny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.