Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17978 miejsce

Wieczór poetycki Zbigniewa Budka w Krakowie

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie, zaprasza w dniu 28 października, o godzinie 18:30, na promocję książek poetyckich Zbigniewa Budka.

 / Fot. Okładka płyty28 października (środa), o godzinie 18.30, odbędzie się promocja książek Zbigniewa Budka. Książki wydane są nowocześnie bo w formie tomików i jako płyty CD. Oba wydania mają tytuły: „Pod prąd” oraz „Słowo jak dotyk”.
Podczas spotkania wiersze będą interpretować krakowscy aktorzy, Dorota Bochenek i Jakub Kosiniak. Spotkanie poprowadzi Beata Anna Symołon. Impreza odbędzie się w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie ul. Mikołajska 2.
Poezja Zbigniewa Budka zrodziła się z zamiłowania do poezji współczesnej. Pisać zaczął w wieku dojrzałym i może właśnie dlatego ta poezja tchnie mądrością myśli. Autor posiadł arcytrudną sztukę wyrażania maksimum treści w minimum słów. Posługuje się piórem po mistrzowsku i jest w swej poezji na wskroś współczesny.
Pisze też wiersze miłosne, przepełnione liryką i erotyką, są to rozważania na temat własnego życia emocjonalnego. Liryki tchną świeżością, bo poeta mówi o miłości, tak jakby znał swoją ukochaną od niedawna. Miłość jest najważniejsza w hierarchii jego wartości życiowych. Poezja jego jest aktualna, współczesna a zarazem liryczna i zadziwiająco celna w zapisie.  / Fot. Okładka płyty
O dwudziestu ośmiu lat mieszka w Niemczech. Jak każdy twórca emigracyjny ma szerokie spojrzenie na Polskę, na swoje dzieciństwo i polską rzeczywistość. Wiersze osądzają o losie i życiowych wyborach.
Z tego też powodu warto przyjść na poetyckie spotkanie ze Zbigniewem Budkiem aby poznać jego poezję i posłuchać pięknych interpretacji wierszy w wykonaniu krakowskich artystów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

To na pewno będzie interesujące spotkanie, które przez Autorkę powyższego tekstu zostało w wyjatkowo ciekawy sposób napisane:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

I jeszcze tu można poczytać > http://www.emultipoetry.eu/pl/user/tatarak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, proszę bardzo. https://www.youtube.com/watch?v=PFyiS_ryLrs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Interesująco brzmi. To może być bardzo ciekawy wieczór. Proszę na zachętę o jeszcze jeden kawałek poezji tego autora.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zbigniew Budek
W jednym z pierwszych wierszy czytamy:
"trzydzieści prawie lat uczyłem się ojczyzny
w nagrodę miałem być księdzem
stało się inaczej (…)
los wysłał mnie w podróż tak daleką
że zakręciło mną aż dookoła świata (…)
w świecie dziurawym jak sito (…)
kręcę się ja zbierając chleb powszedni"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.