Facebook Google+ Twitter

Wieczór Polsko - Gruziński w Dublinie

Spotkanie odbyło się od przypomnienia postaci Lecha Kaczyńskiego, którego twarda postawa w 2008 roku, powstrzymała rosyjską inwazję, ale i otworzyła nowe relacje w stosunkach polsko – gruzińskich.

Występ artystyczny profesora Smolenskiego / Fot. fot. Nikodem WalickiW sobotę 13 kwietnia w Domu Polskim w Dublinie doszło do niezwykłego wydarzenia. Z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej w Dublinie, POSK (Polski Ośrodek Społeczno Kulturalny) i wspólnoty gruzińskiej, odbył się "Wieczór Pamięci Polsko – Gruzińskiej". Uczestników swoją obecnością zaszczycił Ambasador RP Marcin Nawrot.

Spotkanie odbyło się od przypomnienia postaci Lecha Kaczyńskiego, którego twarda postawa w 2008 roku, powstrzymała rosyjską inwazję, ale i otworzyła nowe relacje w stosunkach polsko – gruzińskich. Uczestnicy wieczoru uczcili minuta ciszy tych, którzy zginęli tragicznej katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Po tym krótkim akcencie powagi, atmosferę spotkania zmienił występ taneczny gruzińskich dzieci w ludowych strojach. Jako, że występy artystyczne były przeplatane, po gruzińskich dzieciach wystąpił profesor Maciej Smoleński (były wykładowca Royal
Irish Academy of Music w Dublinie). Zaraz po profesorze Smoleńskim, przedstawił swój repertuar jego były uczeń David Joxadze. Największy jednak aplauz zebranych zebrał neofolkowy zespół SuperTonic Orchestra.

W przerwach między artystycznymi występami
liczni przybyli goście mogli skosztować tradycyjne potrawy kuchni polskiej i gruzińskiej.
Wieczór zakończył się wypuszczeniem w powietrze biało – czerwonych balonów, które miały w ten sposób symbolicznie upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.Wypuszczenie biało - czerwonych balonów. / Fot. fot. Nikodem Walicki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.