Facebook Google+ Twitter

WIECZÓR PRZEBOJÓW

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-07-28 12:14

Na przestrzeni wieków skomponowano ogromne ilości dzieł, nie wszystkie jednak wytrzymały próbę czasu i przetrwały do następnych epok. Wśród tych, które przetrwały znajdują się prawdziwe muzyczne przeboje.

Na przestrzeni wieków skomponowano ogromne ilości dzieł, nie wszystkie jednak wytrzymały próbę czasu i przetrwały do następnych epok. Wśród tych, które przetrwały znajdują się prawdziwe muzyczne przeboje. Czym urzekają słuchaczy, co powoduje, że chętnie do nich powracamy?
Często są to fragmenty większych form muzycznych, porywają swym rytmem, melodią, niekiedy wystarczy charakterystyczna barwa instrumentu. Skrzypce i fortepian to chyba najbardziej przyjemnie i naturalnie brzmiący muzyczny duet. Jeśli jeszcze na tych instrumentach grają tak znakomici artyści jak Katarzyna Duda i Mirosław Feldgebel, to zapowiada się Wieczór, który będzie przebojem całego Festiwalu.
Katarzyna Duda jest jedną z najciekawszych osobowości artystycznych w Polsce. Występuje na całym świecie. Krytycy zgodnie określają ją jako artystkę nowego formatu. Podkreśla się wspaniałe połączenie kunsztu muzycznego z olbrzymim temperamentem scenicznym oraz wirtuozerii z wielką wrażliwością muzyczną. Koncertowała z renomowanymi orkiestrami takimi jak Orchestre de Chambre de Lausanne, Orquesta Sinfonica de Veracruz, European Union Chamber Orchestra, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Filharmonii Lwowskiej. Artystka gra na instrumencie włoskim z początku XIX wieku.
Mirosław Feldgebel jest absolwentem Wydziału Instrumentalnego w klasie fortepianu oraz Wydziału Teorii, Kompozycji i Dyrygentury Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest cenionym pianistą i kameralistą. Partnerował wielu najwybitniejszym artystom polskim i zagranicznym. Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Od wielu lat zajmuje się wykonawstwem muzyki dawnej na instrumentach historycznych – na klawesynie, na harfach średniowiecznych, renesansowych i barokowych oraz na pianoforte. W październiku 2004 roku wraz z Katarzyną Dudą występował z recitalem w Carnegie Hall w Nowym Jorku, a w marcu 2005 w sali słynnej Concertgebou w Amsterdamie wywołując zachwyt publiczności i pochlebne recenzje krytyki.
Katarzyna DUDA /skrzypce/
Mirosław FELDGEBEL /fortepian/
Program:
W.A.Mozart – Sonata G-dur KV 301
M.Ravel – Tzigane
H.Wieniawski – Kujawiak
G.Gershwin – fragmenty z opery „Porgy and Bess”
F.Kreisler – Miniatury
J.Massenet – Medytacja
M.Castelnuovo-Tedesco – Largo al factorum
A.Piazzolla - Tango Suite
V.Monti – Czardasz
P.de Sarasate – Fantazja Carmen op.25
(TOS TOS)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.