Facebook Google+ Twitter

Wieczór świec - tybetański protest przeciwko łamaniu praw człowieka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-07 18:39

W Dharamsali, nieformalnej stolicy uchodźców tybetańskich w Indiach, cały dzień trwały protesty i manifestacje przeciw łamaniu praw człowieka w Tybecie. Protestom towarzyszyła wspólna modlitwa za tych, którzy zginęli w Tybecie w obronie wolności i sprawiedliwości.

Wieczorem setki uchodźców, a także solidarnych z Tybetem cudzoziemców przeszło w kierunku świątyni Dalajlamy. Zapalone świece niesione przez manifestujących, symbolizowały pamięć o zabitych Tybetańczykach. W świątyni Dalajlamy prezentowano między innymi filmy dokumentalne obrazujące łamanie praw człowieka w Chinach, a także świadome niszczenie środowiska naturalnego w Tybecie.

Tenzin Choeying przewodniczący Stowarzyszenia Studentów na Rzecz Tybetu zapowiedział kolejne protesty, które będą się odbywały w wielu miastach świata.

Władze tybetańskie wielokrotnie wypowiadały się przeciwko wszelkim formom bojkotowania Olimpiady w Pekinie. Jednocześnie przyznają, że obecna sytuacja polityczna nie sprzyja nagłaśniania problemu tybetańskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.