Facebook Google+ Twitter

Wieczór z Aniołami w Klubie Artystycznym "Bakakaj" w Tychach

Rozpoczęliśmy rok 2013 z nadzieją na kolejne niezwykle ciekawe wydarzenia pełne kulturalnych uniesień. O taką atmosferę nie było trudno w ostatnim poetyckim wieczorku starego roku, przygotowanym przez Grupę Poetycką "Orion" z Tychów.

Wieczór z Aniołami w Bakakaju - 27.12.2012 r. / Fot. Krzysztof Kazberuk"Wieczór Aniołów" - bo tak zostało nazwane to wydarzenie - to impreza, której organizacji i prowadzeniu podjęła się tyska artystka Agata Cichy. Miało one miejsce w Klubie Artystycznym "Bakakaj" w Tychach, przy ul. Sienkiewicza 7. Myślą przewodnią tego spotkania były słowa Jose Sarama - Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł, i to jest właśnie takie piękne, urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie.

Po krótkiej prezentacji obecnych "aniołów", od cytatu tych słów rozpoczął się ten niezwykle bogaty w twórczość członkiń GP "Orion" wieczór. Motywem przewodnim była poezja kobiet - bardzo zróżnicowana pod względem stylu. Poezja, która mówiła o codziennym życiu kobiety, o jej marzeniach, smutkach, tęsknotach, ale i o tym jak postrzega rzeczywistość. I w końcu poezja o miłości, ale nie tej romantycznej, lecz o miłości ukazanej z punktu współczesnej kobiety, która nie boi się nazywać rzeczy po imieniu, otwarcie mówić o swoich potrzebach. Swoje wiersze zaprezentowały: Sława Sibiga - wydała do tej pory trzy tomiki: "Wędrując pomiędzy myślami" (2008), "Skrzydła" (2009), "Dwie myszy czyli wierszyki dla Psoty i Niki" (2011). Tworzy poezję haiku oraz ręcznie wykonane anioły; Helena Kogut - debiutowała tomikiem w "Klubie Pod Jaszczurami" Cały wieczór prowadziła tyska artystka Agata Cichy / Fot. Krzysztof Kazberuk(1986); Marta Gracz - wydała trzy tomiki poetyckie: "Marionetki", "Apokalipsa", "Cieniobranie". Autorka opowiadań pt. "Opowieści po życiu", zajmuje się również działalnością wydawniczą oraz wspiera twórczość artystów z całej Polski; Małgorzata Bobak - dla której miniony rok był bardzo twórczym czasem - wydała dwa tomiki: "Brzydka" oraz "Żywot Pliszki"; Izabella Monika Bill - znana poetka w środowisku wrocławskim, warszawskim. Autorka głównie erotyków. Wydała do tej pory również dwa tomiki: "Seksapil duszy" i "Kameleony"; Zuzanna Iro Orzeł - tworzy głównie poezję haiku, zajmuje się również kolażami; Jadwiga Wyrwalec - artystka pochodząca z Bierunia, która sama pisze teksty i muzykę na gitarę akustyczną; Agata Cichy dla której jedną z najważniejszych pasji jest teatr "Belfegor", w którym gra. Jej wiersze znalazły się w dwóch almanachach poetyckich - "Myśli w słowach zapisane" (2010) i "Sudecki Pociąg Poetycki" (2012).

Nie było jednak żadnego przypadku w owej prezentacji twórczości. Po wspomnianym cytacie, rozpoczęła się ona od poezji haiku, która niejednokrotnie potrafi w swoich kilku słowach zawrzeć sens nie jednej książki.

tak cicho dziś rano
że słyszę szum z nieba
to śnieg – nie anioł
- Zuzanna Iro Orzeł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.