Facebook Google+ Twitter

Wieczór z Magdą Umer w Pałacu Połączonych Pasją w Łodzi

Fundacja "Połączeni Pasją" zaprasza do Muzeum Miasta Łodzi na występ Magdy Umer, który rozpocznie się 21 czerwca o godz. 19. Dochód z koncertu tradycyjnie zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji.

Wieczór z Magdą Umer w Pałacu Połączonych Pasją w Łodzi - plakat / Fot. mat. organizatora Występ Magdy Umer to okazja do spotkania z królową polskiej piosenki literackiej. Ukończyła Wydział Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W czasie studiów występowała w kabarecie Abakus, w którym to zadebiutowała jako piosenkarka. W 1968 r. związała się z kabaretem klubu studenckiego Stodoła. Podczas swojej kariery, oprócz bycia piosenkarką, wykonawczynią poezji śpiewanej była również dziennikarką, polonistką, reżyserem, scenarzystką, aktorką i autorką recitali. Magda Umer jest również autorką tekstów piosenek "Łza na rzęsie mi się trzęsie" i "Jest cudnie" z repertuaru Maryli Rodowicz czy "Tak jak w kinie" z repertuaru Stanisława Soyki.

Magda Umer jest laureatką wielu nagród m.in. na 9. Festiwalu Piosenki w Opolu za "Koncert jesienny na dwa świerszcze", Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski za za wybitne zasługi w działalności w ruchu studenckim, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej oraz Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Otrzymała również tytuł Mistrza Mowy Polskiej.

Warto spędzić ten czerwcowy wieczór z lirycznymi piosenkami w wykonaniu Magdy Umer. Podczas koncertu publiczność usłyszy przeboje ze starszych płyt artystki: "Już szumią kasztany", "Kiedy mnie już nie będzie", "O niebieskim pachnącym groszku", "Oczy tej małej" czy "Koncert jesienny na dwa świerszcze", ale również utwory z płyty "Wciąż się na coś czeka" wydanej pod koniec 2012 roku.

Magda Umer - "Oczy Tej Małej"
Występ artystki poprzedzą występy niepełnosprawnych artystów z grupy teatralnej TON pod kierownictwem Sylwii Maszewskiej. Po koncercie organizatorzy zapraszają na specjalnie przygotowany poczęstunek.

Bilety w cenie 50 zł można kupić w punktach: Atlas Arena, ul Bandurskiego 7, Strefa Biletów, ul. Piotrkowska 59 - rezerwacja również on-line na www.strefabiletow.pl, Sklep Muzyczny "ALE JAZZ!", ul. Rewolucji 1905r. 78/80.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.