Facebook Google+ Twitter

Wieczór z mistrzem sześciu strun

  • Tomasz J
  • Data dodania: 2010-03-02 19:04

Przed nami kolejny występ intrygującego artysty. Już 12 marca, we wrocławskim Klubie Pod Kolumnami wystąpi bowiem Maurizio di Fulvio, jeden z ciekawszych współcześnie tworzących gitarzystów klasycznych.

Maurizio di Fulvio / Fot. Materiały organizatoraNie ma co ukrywać - di Fulvio nie jest personą powszechnie znaną i popularną. Tymczasem w środowisku gitarowym cieszy się doprawdy niemałą estymą. Dość napisać, że bywa określany mianem jednego z najbardziej niezwykłych gitarzystów naszych czasów. A to wszak przejaw sporej admiracji.

Maurizio pochodzi z Italii, gdzie dorastał i zdobywał pierwsze gitarowe szlify. Nauki pobierał ogółem nie u byle kogo; w gronie nauczycieli utalentowanego Włocha znaleźli się bowiem John Scofield, Julian Bream, czy niedawno goszczący we Wrocławiu Pat Metheny. Di Fulvio okazał się pojętnym uczniem - wkrótce posypały się nań nagrody przyznawane w rozmaitych konkursach.

Kolejne sukcesy sprowokowały gitarzystę do wzmożonej działalności artystycznej. Di Fulvio z powodzeniem koncertował zarówno w Europie, jak i USA, po obu stronach oceanu zdobywając zresztą spory - i zarazem zasłużony - poklask. Zaczął także uczestniczyć w konkursach gitarowych niejako od drugiej strony, z ocenianego stając się uznanym oceniającym. Aktywnie zaangażował się w działalność pedagogiczną, ucząc gry na gitarze w konserwatoriach, a także prowadząc warsztaty (najczęściej związane z muzyką jazzową).

Wśród wszystkich tych zajęć znalazł di Fulvio czas, by zajrzeć do Wrocławia. Nadarzy się zatem znakomita okazja, by przekonać się, czy to co piszą o gitarzyście fachowcy jest prawdą. Choć pewnie nie będzie to sposobność do przekonania się, a "jedynie" do potwierdzenia powszechnie uznanej opinii. Na co, nie ukrywam, mocno liczę.

***
Maurizio di Fulvio
piątek, 12 marca, godzina 19.00
Klub pod Kolumnami
Plac Św. Macieja 21, Wrocław

Organizatorem koncertu jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe.
Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Podróże po Strunach".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.