Facebook Google+ Twitter

Wieczór z reportażem w Starym Kinie!

Społeczne reportaże, inspirujące, prawdziwe historie i filmowe rozmowy przy lampce dobrego wina – to idealny plan na sobotni wieczór w hotelu Stare Kino Cinema Residence.

Wieczór z reportażem - 5 grudnia o 18:00 w Starym Kinie! / Fot. Paulina Iwaniak5 grudnia o godzinie 18:00 hotel Stare Kino w centrum Łodzi zaprasza na „Wieczór z reportażem”. Będzie to 4 spotkanie w ramach cyklu 'Młode filmy w Starym Kinie'. Tym razem głównym bohaterem wydarzenia będzie warszawska fundacja otoKultura, która przedstawi swoje reportaże, za pomocą których opowiada światu ważne idee, inspirujące inicjatywy społeczne oraz poruszające ludzkie historie.

Spotkanie otworzy krótki reportaż o pracy z trudną młodzieżą z warszawskiej Pragi - "Oszukać przeznaczenie". Głównymi bohaterami filmu są streetworkerzy, czyli osoby, które na co dzień pomagają ludziom mieszkającym na ulicy - bezdomnym, prostytutkom, narkomanom. Praca ta jest wymagająca dla obu stron - od jednej potrzebuje wrażliwości i otwartości, od drugiej zaś odwagi i odpowiedzialności. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak mimo trudów zawód ten dla wielu staje się sposobem na życie, to absolutnie nie możesz ominąć tej projekcji!

"Ahoj przygodo!" - prowincja, teatr i sztuka cyrkowa. Kiedyś trzy rzeczy nierozerwalnie ze sobą związane, dziś coraz rzadziej mające ze sobą cokolwiek wspólnego. W ramach akcji "Lato" organizowanej przez Instytut Teatralny i zespół Teatru Pinokio z Łodzi, spektakle teatralne powracają na polską prowincję, aby pod cyrkowym namiotem, edukować, bawić i tworzyć prawdziwą sztukę. A wszystko to z myślą o najmłodszych widzach, którzy na odległej prowincji nie mają możliwości obcowania z teatrem.

Słyszałeś o największym, odkrytym torze rowerowym w Polsce? A wiesz, że znajduje się on właśnie w Warszawie? Dwa lata temu, grupa lokalnych aktywistów zebrała się i postanowiła przywrócić do życia największy tor rowerowy w naszym kraju i oddać go do publicznego użytku. Film "Tor z przeszkodami" to nie tylko historia o reaktywacji sportowego obiektu za czasów PRL-u. To także opowieść o wspaniałej inicjatywie, sąsiedzkiej pomocy i o tym, że działając razem można wiele osiągnąć.

Po projekcjach przedstawiciele fundacji otoKultura opowiedzą Wam o procesie powstawania takich filmów z perspektywy młodego NGO-sa oraz problemach i szansach, jakie napotykali na swojej drodze.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Hotel Stare Kino mieści się w centrum Łodzi – w podwórzu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 120. Osoby chcące wziąć udział w projekcji proszone są o wcześniejszą rezerwację miejsc. Wystarczy napisać maila do organizatorów na adres booking@cinemahotel.pl lub zadzwonić pod numer telefonu: 880 222 100. Więcej informacji na temat cyklu na stronie www.cinemahotel.pl oraz na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1707208529501140/.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.