Facebook Google+ Twitter

Wieczorek autorski Izabeli Wageman w Sopocie

W piątkowy wieczór 16 września 2011 r. w kawiarni artystycznej „Młody Byron”, mieszczącej się w Dworku Sierakowskich w Sopocie, miał miejsce wieczorek autorski Izabeli Wageman.

Izabela Wageman czyta swoje wiersze. / Fot. Karol KłosIzabela Wageman, jest mieszkanką Śląska Opolskiego, urodziła się w 1976 r. w Wielkopolsce, a jej rodzinne korzenie sięgają Litwy. Z zawodu pani Wageman jest nauczycielką języka polskiego i historii, z zamiłowania natomiast poetką.

Od 2008 roku administruje forum na portalu literackim www.salonliteracki.pl, a od 2010 roku jest członkiem założycielem Stowarzyszenia Salon Literacki i sekretarzem redakcji portalu. Pani Izabela jest autorką wierszy, a ostatnio również form prozatorskich. Publikowała w Salonie Literackim, sZAFie, zbiorach (Pomost 2009 i 2010, Wolny Wagon Poetycki, zbiory pokonkursowe). W maju tego roku w ramach Serii Wydawniczej Salonu Literackiego ukazał się drukiem jej "W oszukiwaniu snu" Izabeli Wageman. Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2011, ISBN 978-83-933101-1-1 / Fot. Karol Kłosdebiutancki tomik poetycki pt.: „W oszukiwaniu snu”.

W wierszu otwierającym tomik pt.: „Czarna dziura” poetka pisze : „połknęłam czarną dziurę / i świecę do środka”. Można te słowa potraktować metaforycznie jako motto całego zbioru, który mówi o litewskich korzeniach autorki, jej zmaganiach z rodzinną historią, badaniu własnej tożsamości. Poetka dzięki owemu badaniu zgłębia również „glebę, gałązki i liście”, co pozwoli jej poczuć pełnię życiowych powiązań z rodziną i narodami. Wtedy będzie mogła „rozrosnąć się i zakwitnąć”, jak zapisuje na okładce swojej książki. Nie bez powodu okładka tomiku przedstawia znane z mitologii litewskiej „drzewo drzew”.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.