Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27431 miejsce

Wieczorek poetycki Toniego w Jastarni 15 czerwca 2011

Poezja Antoniego "Toniego" Konkela z Jastarni - spotkanie z autorem.

Antoni Konkel i Jolanta Riedel / Fot. Jolanta SelinAntoni "Toni" Konkel to poeta z Jastarni, piszący wiersze o tym, co "mu w duszy gra", nade wszystko o swoim bytowaniu nad morzem - rybaczeniu i zmaganiu się z morskim żywiołem, o ludziach, których spotkał: rodzicach - ukochanej mamie i ojcu, który tak jak twórca był rybakiem, poetą i muzykiem, kapelmistrzem orkiestry rybackiej oraz organistą, kochanej żonie, wnuczce i in.

Nad morzem Toni snuje refleksje o życiu, przyjaźni, miłości; wszak nad morzem się urodził i związał z nim swoje życie. Pisze też o godnym odchodzeniu, a póki co, powraca do lat młodości, nie tracąc nadziei i wiary w wartości absolutne. Dlatego nawiązuje także do postaci błogosławionego Jana Pawła II.

 / Fot. Jolanta SelinJego poezja, bez światłocienia, wzrusza prostotą, jest autentyczna, a piosenki, które stworzył, w jego autorskim wykonaniu to istne perły odnajdywane nad brzegami morza na Półwyspie Helskim.

Morski blues Toniego przy akompaniamencie gitary, wiersze pobudzające refleksje nad naszym życiem, w miłej scenerii kawiarni "Weranda" państwa Jolanty i Tomasza Riedlów w Jastarni ubogaciły nasze wnętrze, a duch "unosił się nad wodami"'.

 / Fot. Jolanta SelinSpotkanie z poetą 15 czerwca 2011 r. zostało zorganizowane przy udziale MOKSiR-u w Jastarni oraz dzięki gościnności pani Jolanty i Tomasza Riedlów. Zgromadziło mieszkańców Jastarni oraz turystów i, jak należy mniemać, powtórzy się niejednokrotnie, czego i Toniemu, i sobie życzymy!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ryszard Struck
  • Ryszard Struck
  • 19.06.2011 12:50

Szkoda, że poezja Toniego jak na razie nie została wydana w jakimś tomiku poetyckim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.