Facebook Google+ Twitter

Wieczorem do Arsenału

Muzyka pod chmurką, w tle ćwierkot ptaków, a na scenie wybitni artyści – już po raz 12. zaczyna się Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale”. To jedna z ważniejszych imprez plenerowych we Wrocławiu.

Grzegorz Turnau / Fot. materiały prasowe udostępnione na stronie artysty- www.turnau.comTegoroczny repertuar to bogaty zbiór utworów na co dzień wykonywanych w filharmoniach. Przestrzeń dziedzińca Arsenału Miejskiego nada im nową nutę brzmienia. Festiwal stał się już słynny za sprawą „nieproszonych”, ale jakże mile widzianych, muzyków – ptaków. Każdy kto był na ul. Cieszyńskiego wie, że Arsenał rozbrzmiewa frywolnym śpiewem…

W pierwszy dzień usłyszymy występ młodego pianisty Gracjana Szymczaka i Orkiestry Kameralnej Wratislavia pod kierownictwem dyrektora festiwalu, Jana Staniedy. Na festiwalu wystąpią znamienici przedstawiciele środowisk muzycznych – Urszula Kryger (śpiewaczka), Krzysztof Szmyt (śpiewak), Jeffrey Swann (pianista), Krzysztof Pełech (gitarzysta), Anna Maria Staśkiewicz (skrzypaczka) i Grzegorz Turnau.

O warunki atmosferyczne publiczność nie powinna się obawiać, ponieważ organizatorzy zadbali o zadaszenie dla słuchaczy i artystów. Jeśli pogoda nie dopisze, to słońcem dla uczestników będzie grana muzyka. W niedzielę zabrzmią włoskie kompozycje, festiwal zabierze nas do gorącej Italli z utworami Bacha, Handla, Wolfa, Cacciniego i Bixioma .

11 lipca wystąpi gwiazda tegorocznej edycji – Grzegorz Turnau, w programie zaplanowano wieczór poezji śpiewanej.

Początek festiwalu 27 czerwca...
10 proc. zniżki na bilety otrzymują Internauci, którzy zakupią bilety za pośrednictwem witryny festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.