Facebook Google+ Twitter

Wieczorem odbędzie się gala rozdania nagród Grammy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-31 14:52

W Staples Center w Los Angeles odbędzie się dziś wieczorem (w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu) 52. gala rozdania nagród Grammy.

Do nagrody są po raz kolejny nominowani Orkiestra Filharmonii Narodowej w Warszawie, jej dyrygent Antoni Wit oraz Chór Filharmonii.

Artystów nominowano za dwie płyty: Pierwsza - to płyta z muzyką Krzysztofa Pendereckiego, która otrzymała nominację w kategorii muzyki chóralnej, drugą natomiast jest nagranie I i IV Symfonii Karola Szymanowskiego, nominowane w kategorii muzyka symfoniczna. Innymi kandydatami do nagrody Grammy w tej kategorii są płyty takich gwiazd jak: Berlińska Filharmonia, Boston Symphony Orchestra, Teatr Maryjski w Petersburgu oraz Filharmonia w Londynie.
Dla Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Antoniego Wita i dla Henryka Wojnarowskiego - który przygotowuje chór - jest to piąta i szósta nomiacja w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Dotąd polscy artyści nominowani byli - między innymi - za nagrania dzieł Krzysztofa Pendereckiego czy "Stabat Mater" Karola Szymanowskiego.

Wszystkich nagrań dokonano dla wytwórni NAXOS, dominującej na światowym rynku muzycznym jako wydawca muzyki klasycznej. Wytwórnia NAXOS dotąd sprzedała ponad 3 miliony płyt, nagranych przez Antoniego Wita z udziałem zespołów NOSPR i Filharmonii Narodowej. Ponad jedną piątą tych płyt stanowią nagrania zawierające utwory najwybitniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego, a także nagrania Henryka Wieniawskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.