Facebook Google+ Twitter

Wieczorem poznamy laureata Nagrody imienia Zbyszka Cybulskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-07 11:37

Gala odbędzie się po 20.00 w Warszawie. Nagroda przyznawana jest polskim aktorom, wyróżniającym się wybitną indywidualnością, którzy nie ukończyli jeszcze 35 lat, za ich role z ostatniego sezo

W tym roku nominowani do wyróżnienia zostali Eryk Lubos, Agata Buzek, Małgorzata Buczkowska, Roma Gąsiorowska i Magdalena Czerwińska.

Jury nagrodziło Agatę Buzek za rolę w "Rewersie", Eryka Lubosa za rolę w dramacie "Moja krew", Romę Gąsiorowską za kreacje w dwóch filmach: "Wojna polsko-ruska" i "Jestem twój" , Małgorzatę Buczkowską również za kreację w "Jestem twój", a Magdalenę Czerwińską za dwie role - w filmach: "Wojna polsko-ruska" i w "Pokój szybkich randek".

Podczas tej samej uroczystości przyznane będą również Nagrody Specjalne im. Zbyszka Cybulskiego dla doświadczonych aktorów, którzy, w ocenie Fundacji Kino, "w czasach PRL-u nie mogli być uhonorowani z powodów politycznych".

W tym roku przypada 40. rocznica ustanowienia Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. Pierwszym jej laureatem był w 1969 roku Daniel Olbrychski. W ubiegłym roku nagrodzono Macieja Stuhra.
Organizatorem konkursu jest Fundacja Kino.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.