Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32224 miejsce

Wieczory panieńskie w Krakowie

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2007-07-25 11:39

W stolicy Małopolski wieczory panieńskie są co najmniej tak popularne, jak głośne, zwłaszcza dzięki angielskim turystom, wieczory kawalerskie.

Wieczór panieński. / Fot. AKPADo mieszkania wkraczają dwaj przystojni mężczyźni w strojach marynarzy. Gra muzyka, w rytm której panowie zaczynają tańczyć. Rozpoczęło się show. Panowie powoli pozbywają się ubrań. Zgromadzone dziewczyny są pod wrażeniem występu. Po zakończeniu zapraszają panów na symbolicznego drinka. Zabawa trwa dalej. To jeden ze scenariuszy wieczoru panieńskiego w Krakowie.

– Panowie przebierają się za policjantów, marynarzy, dżentelmenów – w zależności do zamówienia – mówi menedżer jednego z zespół oferujących taniec erotyczny. W polskiej tradycji przyjęło się, że to mężczyzna bawi się dzień przed ślubem. Przykład Krakowa pokazuje jednak, że tak nie jest. Przyjeżdżają tu na specjalne zamówienie tancerze i striptizerzy z całej Polski.
– Przyznaję, że dosyć często pojawiam się w Krakowie – mówi Victor, jeden z tancerzy. – Tańczę zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w lokalach.
– Krakowianki są gorące. Panie na początku oczywiście są nieśmiałe, ale później krzyczą, piszczą, drapią. Czasem się rozbierają – opowiada Michał Kowalski, członek warszawskiej grupy tanecznej. Zdarza się, że po występie krakowianki mają ochotę na "coś więcej", ale te usługi już nie są odpłatne – dodaje z uśmiechem.

Pomysłów na wieczór panieński "po krakowsku" jest wiele. Można wynająć firmę czy lokal zajmujący się organizacją takich imprez. Jedną z nich jest Stylownia w Krakowie. – Uczestniczki wieczoru spotykają się z całą ekipa, tj. z fryzjerami, stylistami oraz fotografem. Impreza rozpoczyna się od rozmów o wizerunku, makijażu i modzie, następnie uczestniczki są przebierane, czesane i malowane, co w efekcie jest utrwalone przez fotografa podczas indywidualnych sesji. Ponadto zapewniamy poczęstunek i miłą atmosferę – opowiada stylistka Katarzyna Więcek.

Inną formą babskiego wieczoru są weekendowe wypady do SPA czy gabinetów kosmetycznych. Jednak największym wzięciem cieszą się wieczory panieńskie z udziałem panów. – Zawsze mamy scenariusz wyjściowy, ale bardzo wiele zależy od preferencji i fantazji klientek – mówi Adriana Żołnierczyk z Point Poland. – Czasem w ramach działań artystycznych organizujemy przystojnych modeli, którzy zjawiają się w restauracji z upominkiem, czy bukietem kwiatów i wyznają na kolanach miłość młodej narzeczonej. Zdarza się też, że potrzebny jest sobowtór np. Elvisa Presleya, który ma zaśpiewać dla zgromadzonych. Oczywiście zapewniamy również chippendalesów, ale ich pokaz i taniec traktowany jest z przymrużeniem oka - dodaje.

Wszyscy zajmujący się organizacją takich imprez przyznają, że w ostatnim czasie zainteresowanie wśród pań ogromnie wzrosło. – Szczególnie gorący okres trwa od kwietnia do października – mówi menedżer jednej z grup.

Babską imprezę można też zorganizować na własną rękę. – Zamówiłyśmy tancerza. Dodatkowo chciałyśmy, żeby zatańczył dla nas w domu uciech – mówi Beata. – Podczas występu i striptizu dostałyśmy darmowe piwo. Ponadto pani, która pracowała w tym lokalu, zaoferowała nam oprowadzenie po jego zakątkach. Dzięki temu mogłyśmy zobaczyć pokoje do masażu czy specjalny pokój dla sadomasochistów. Miał naprawdę ciekawy wystrój – opowiada ze śmiechem dziewczyna. – Przyznaję, że impreza przeszła nasze najśmielsze oczekiwania, ale nie wiem czy kiedyś odważymy się na coś podobnego. Ile trzeba wydać na organizację wieczoru panieńskiego w Krakowie. Wszystko zależy od fantazji uczestniczek, ale minimalna stawka jaką bierze stiptizer za jeden taniec wynosi 100 zł. Grupa chippendales 4,5 tys. zł. za występ w formie koncertu lub 450 zł za pojawienie się jednego tancerza na wieczorze panieńskim. "Przyzwoity" wieczór w wynajętej knajpie zorganizowany przez wyspecjalizowaną firmę to wydatek rzędu 150 -1000 zł od osoby.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Karina_lubski
  • Karina_lubski
  • 21.06.2011 11:22

Fantastycznym pomysłem na wieczór panieński jest impreza w tramwaju, koleżanka organizowała w nim swój i była to jedna z lepszych imprez na jakich byłam. Fantastyczna atmosfera, ogrom laserów i świetna muzyka.
imprezę organizują grupa młodych, chętnych do zabawy chłopaków.
Gorąco polecam www.gmoods.com

Komentarz został ukrytyrozwiń
Perfect Ladies
  • Perfect Ladies
  • 30.05.2011 10:20

W KRAKOWIE nowy i jedyny taki pomysł na WIECZOR PANIENSKI !!!
Nauka tańca na rurce w Perfect Ladies !!!

ul.Pijarska 21/2 IIp. - samo centrum, wiec wszędzie blisko by potem dalej szaleć ;)

Cała Akademia tańca do Waszej syspozycji !!
Instruktorka Nauczy prostej choreografi !!
Panna młoda dostanie Bony do Akademi i do Jasminum - sklep z bielizną !!!

www.PerfectLadies.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Męskie wieczory kawalerskie są tańsze
organizator zapewnia litr wyborowej i ogórki - goście przynoszą po flaszce i czasem czipsy
potem w stanie upojenia dzwonią po "dziewczynę"
i tak można się dobrze pobawić przy niewielkim nakładzie własnym - 20 zł flaszka i 20 zł składka na kobiałkę
tanio i dobrze :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.