Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18449 miejsce

Wiedeń - Festiwal twórczości chińskiego artysty Ai Weiwei

Architektura, tradycja, polityka to tematy, które poruszył Ai Weiwei pokazując po raz pierwszy w Wiedniu swoje dzieła, czym wzbudził bardzo duże zainteresowanie zwiedzających. "Wszystko jest sztuką - wszystko jest polityką" twierdzi AW.

1 z 16 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Translocation - Transformation / Przemieszczanie - Przekształcanie) tak Ai Weiwei zatytułował pokazswojej twórczości. Jeden z najważniejszych twórców czasów współczesnych. Jest Chińczykiem i obywatelem świata. Fot. C.
Translocation - Transformation / Przemieszczanie
- Przekształcanie) tak Ai Weiwei zatytułował pokaz
swojej twórczości. Jeden z najważniejszych twórców czasów współczesnych. Jest Chińczykiem i obywatelem świata.
Fot. C.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Czeska Galeria Narodowa w Pradze swietuje w tym roku 220 lat istnienia. Z tej okazji Ai Wei Wei przygotowuje nowa wystawe Trwac bedzie od 15 .03. 2017 do 07.01.2018. Napewno warto wybrac sie do czeskiej stolicy.Prace tego artysty sa zawsze krytycznym komentarzem waznych wydarzen wspolczesnosci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wsrod najblizszych wspolpracownikow Adama Szymczyka dyrektora artystycznego "Dokumenty 14 " znajduja sie dwie Polki , a mianowicie Joanna Mytkowska dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Monika Szewczyk ktora prowadzila ostatnio
galerie sztuki wspolczesnej w Chicago.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na liscie 100 najbardziej wplywowych ludzi sztuki w roku 2015 , opublikowanej w czasopismie "Art Review " ( wychodzi w Londynie )Ai Weiwei znalazl sie na zaszczytnym drugim miejscu! Jako jedyny Polak na tej liscie na miejscu 16 figuruje Adam Szymczyk historyk sztuki wybrany na dyrektora artystycznego "Dokumenty 14 ". " Dokumenta " to najwazniejszy , miedzynarodowy , cykliczny ( co 5 lat ) przeglad sztuki wspolczesnej.Wszystkie dotychczasowe wystawy ( bylo ich 13 ) , odbywaly sie w niemieckim miescie Kassel.W roku 2017 po raz pierwszy prezentacja odbedzie sie rownolegle takze w Atenach. To pomysl naszego rodaka Adam Szymczyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje wszystkim za przychylne komentarze. Wystawa cieszy sie ogromnym powodzeniem. W ciagu pierwszych dwoch tygodni obejrzalo ja juz ponad 10 tysiecy gosci. Dodano szosty dzien zwiedzania ( od wtorku do niedzieli ). W miescie jest bardzo duzo turystow. Widac grupy mlodziezy podazajacych do Krakowa na SDM.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sztuka Dalekiego Wschodu zawsze fascynowała, zatem nic dziwnego, że prace Ai Wieiwei'a cieszą się dużym zainteresowaniem. Pomysł z kwiatami lotosu z kamizelek ratunkowych jest zaskakujący, a za uratowanie Świątyni Przodków czapki z głów!
Dziękuję za kierowanie naszej uwagi ku nietuzinkowym wydarzeniom artystycznym oraz za ciekawe i wyczerpujące informacje pod fotografiami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To artysta tzw. awangardy, Wiedeń, nowoczesny jest i zawsze przedstawia chętnie oryginalną sztukę. A ten twórca jest w modzie, ma polityczny kręgosłup no i przeszłość cierpiętnika. Natomiast jak mam być szczera , to nie zachwyca mnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dostalam sygnaly ze po obejrzeniu mojej galerii o prezentacji dziel Ai Weiwei w Wiedniu wiele osob zdecydowalo sie obejrzec wystawe. To cieszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z stu studentow ktorzy zglosili chec studiowania u Ai Weiwei artysta osobiscie wybral 16 osob. Swoja profesure na berlinskim Uniwersytecie Sztuki AW. traktuje bardzo powaznie. Osobiscie rozmawial z kazdym z kandydatow zajmujacych sie mediami, filmem, malarstwem, moda, muzyka, tancem, designem i filozofia. Wraz z nimi zamierza realizowac wspolne projekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa fotorelacja. Pięknie wszystko opisane.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W roku 2011 Ai Weiwei zostal zaproszony przez Fundacje Einsteina w Berlinie do objecia stanowiska profesora - goscia na Berlinskim Uniwersytecie Sztuki ( Universität der Kunste
Niestety w tym czasie Artysta popadl w nielaske u wladz chinskich , zostal uwieziony na 81 dni a potem do polowy roku 2015 przebywal w areszcie domowym , odebrano mu tez paszport. Wiele miedzynarodowych osobistosci ze swiata nauki, kultury i polityki interweniowalo u wladz chinskich w sprawie uwolnienia AW.Po czterech latach od zaproszenia uroczyscie powitano tworce w Berlinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.