Facebook Google+ Twitter

Wiedeń: Karnawałowy Bal w Operze

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-31 10:36

W Wiedniu w tegorocznym sezonie karnawałowym odbędzie się ponad 300 balów. Nie zabraknie polskiego akcentu: podczas słynnego Balu w Operze zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina. To hołd organizatorów z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin kompozytora.

Ponad 500 osób przygotowuje Bal w Operze - jedną z najsłynniejszych imprez w Europie, na której obok austriackiej arystokracji bawić się będą już po raz 54. elity towarzyskie z całego świata. Ten najbardziej prestiżowy spośród wiedeńskich balów odbędzie się 11 lutego.

Bal, w którym weźmie udział pięć tysięcy osób, otworzy prezydent Austrii Heinz Fischer. Tańce rozpocznie polonez 160 młodych par - debiutantów. Soliści baletu z Wiednia i Warszawy wystąpią do scherza Chopina numer 1 opus dwudzieste w wykonaniu Krzysztofa Jabłońskiego. Chopin napisał ten utwór w 1831 roku w Wiedniu, kiedy spędzał Boże Narodzenie daleko od rodzinnego domu. Dyrektor Opery Ioan Holender uważa że "będzie to swoista inauguracja obchodów Roku Chopinowskiego w Austrii". Krzysztof Jabłoński - laureat Konkursu Chopinowskiego w roku 1985, wykona również walc Des-dur zwany "minutowym", który zatańczą uczniowie Szkoły Baletowej Wiedeńskiej Opery.

Bilety na bal zostały wyprzedane w lutym ubiegłego roku. Najtańsze kosztowały 230 euro. Za lożę trzeba było zapłacić 17 tysięcy euro. Mimo to chętnych nie brakowało. To znak, że kryzys finansowy jest już po drugiej stronie bram - twierdzi organizatorka imprezy Desire Treichl-Sturgkh.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.