Facebook Google+ Twitter

Wiedeń. Wystawa prac Marilyna Mansona i Davida Lyncha

"Genealogia bólu". Tak jest zatytułowana wystawa akwarel Marilyna Mansona i krótkometrażowych filmów Davida Lyncha. Prace, znajdujące się w wiedeńskim Kunsthalle, można oglądać do 25 lipca 2010 r.

Elizabeth Short as Snow White, "You're sure you will be comfortable?", 2006, Courtesy Galerie Brigitte Schenk, Köln / Fot. Marilyn MansonMasquerade, 2000, Courtesy Galerie Brigitte Schenk, Köln / Fot. Marilyn MansonMarilyn Manson znany jest przede wszystkim jako muzyk i gorszyciel. Niewiele osób wie, że tworzy on również obrazy. Malarstwem zajmuje się od wielu lat, często zostawiając muzykę na boku.

Jego akwarele są bardzo emocjonalne i delikatne (pastelowe kolory, niewyraźne kontury). Co kłóci się z tematami i motywami, które podejmuje. A są to: smutek, strata, rozpacz, samoalienacja wzmocniona przez ból, czy samopoznanie poprzez agonię.

Marilyn Manson koncentruje się na analizie twarzy, obu kończyn i jamy brzusznej, czyli dokładnie na tych częściach ciała, które są najbardziej wrażliwe i nieustannie budzą pierwotne obawy: usta, palce, oczy, narządy płciowe.

Na wystawie możemy obejrzeć też krótkometrażowe filmy reżysera Davida Lyncha. Jak sugerują ich tytuły: "Six Men Getting Sick" (1967), "Babcia" (1970) i "Amputee" (1973), Lynch także koncentruje się na bólu, poddaje refleksji jego estetyzm, nawiązuje do przemijania ciała ludzkiego.

Six Men Getting Sick, 1967, Courtesy of the Artist and Absurda Š 1967-2010 David Lynch / Fot. David LynchThe Grandmother, 1970, Courtesy David Lynch, Absurda, und/and MK2 Distribution, Paris Š 1970-2010 David Lynch / Fot. David Lynch

Marilyn Manson i David Lynch
"Genealogia bólu"
KUNSTHALLE wien project space
30 czerwca - 25 lipca 2010
Wstęp: 2 euro (dotacja na kampanię "Apetyt na sztukę i kulturę")

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.