Facebook Google+ Twitter

Wiedeński koncert Barbary Figurniak

W ramach XXIII Dni Polskich w Austrii, na zaproszenie ambasady RP w Wiedniu, artyści krakowscy Barbara Figurniak i Mateusz Jarosz zaprezentowali pieśni do słów powstańców warszawskich. Koncert odbył się 24 września 2014 .

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Projekt zrealizowano wraz z uczniami szkoły polskiej przy ambasadzie RP. Młodzi konferansjerzy przedstawili występujących  artystów oraz sylwetki powstańców, których wiersze były  treścią  pieśni wykonywanych na wieczornym koncercie.
Projekt zrealizowano wraz z uczniami szkoły polskiej przy ambasadzie RP. Młodzi konferansjerzy przedstawili występujących artystów oraz sylwetki powstańców, których wiersze były treścią pieśni wykonywanych na wieczornym koncercie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Ciekawa strona artystow Barbary i Mateusza godna polecenia : www.baczynski-piesni.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziekuje wszystkim czytelnikom za przychylne komentarze , Barbarze i Mateuszowi za
dodatkowe wiadomosci o ich konzertach . Mam nadzieje ze polonia wiedenska bedzie miala wkrotce okazje posluchac znakomitych artystow .Dotychczas uprzywilejowani byli uczniowie polskiej szkoly.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Galeria zostala uzupelniona zdjeciami udostepnionymi przez polska szkole.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy bardzo i pozdrawiamy serdecznie Pani Isabello.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje dla krakowskich Artystów !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za przemiłe słowa. Dzisiaj od rana odebraliśmy kilka e-maili, telefonów i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pozostawiliśmy po sobie tak dobre wrażenia. Najważniejszym jednak jest to, że mogliśmy opowiedzieć za granicą o powstańcach warszawskich, o samym powstaniu, zaprezentować tę piękną poezję, nawiązać przyjaźnie itd. Zrobiliśmy także ukłon w stronę słoweńskiego poety-bohatera narodowego, który zginął w 1944r. podobnie jak nasz Krzysztof Kamil w wieku 23 lat. Mateusz stworzył muzykę do jego wiersza" Kje si mati" (Gdzie jesteś matko) i jako niespodziankę zaśpiewałam to na koniec recitalu. Słoweńcy byli bardzo wzruszeni.To dla nas wielka radość, a poza tym, realizujemy swój cel jakim łączenie narodów poprzez kulturę oraz zachowanie pamięci o bohaterach. POZDRAWIAMY !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adrianno, tak Wiedeń to szczególne miejsce. Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez dyrekcję szkoły i młodzież, która od dłuższego czasu przygotowywała się do występu. Plan był bowiem taki, że młodzi ludzie będą prowadzić konferansjerkę i czytać fragmenty wierszy.
W Schönbrunn był Krzyś Baczyński, więc tak się złożyło, że pojechaliśmy jego śladami. O Dniach Polskich i o uroczystościach w Klagenfurt pisały media austriackie, więc dobrze, że udaje się przybliżyć naszą kulturę i historię w Austrii. Nadal niewielu Austriaków zdaje sobie sprawę ile zawdzięcza naszemu Janowi III Sobieskiemu...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo cieszy fakt, że poezja Baczyńskiego zawitała do stolicy Austrii... Wiedeń jest stworzony do tego, by pulsować muzycznymi frazami Basi i Mateusza!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Cecylio, bardzo serdecznie dziękuję za ten krótki reportaż z koncertu, a Pani Basi i Panu Mateuszowi, za to, że taki koncert miał miejsce ... wszystkim przesyłam serdeczne pozdrowienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wczoraj odebrałam telefon z Wiednia z informacją o bardzo udanym koncercie z udziałem m.in. artystów z Krakowa. Na dźwięk nazwiska Barbary Figurniak, zrobiło mi się ciepło w serduchu.
Gratuluję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.