Facebook Google+ Twitter

Wiedza - na bank!

Od 3 czerwca do 3 lipca br. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Poznaniu zaprasza na multimedialną wystawę „Tradycja i Nowoczesność. 1919-2009” zorganizowaną z okazji jubileuszu 90-lecia banku.

 / Fot. screenW ramach wystawy przygotowany został cykl interaktywnych i praktycznych lekcji dla uczniów „Wiedza na bank – oszczędzanie kiedyś i dziś”, stanowią one innowacyjny projekt edukacyjny. Lekcja przeznaczona jest dla uczniów klas V-VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum. To idealny sposób na spędzenie ostatnich dni roku szkolnego poza murami szkoły i zdobycie użytecznej wiedzy, którą uczniowie będą mogli od razu wykorzystać. Zaproszenie skierowane jest tez do ośrodków organizujących młodzieży zajęcia w trakcie wakacji.

Gospodarzem wystawy "Tradycja i Nowoczesność. 1919-2009" i organizatorem lekcji o oszczędzaniu jest PKO Bank Polski. Wystawa wyróżnia się innowacyjnością i kreatywnością. Dzięki technikom i narzędziom multimedialnym możliwy jest spacer po historii gospodarczej Polski i świecie finansów. Wyprawa rozpoczyna się w okresie międzywojennym i krok po kroku prowadzi przez kolejne etapy powstawania polskiej bankowości na przykładzie 90-letniej historii PKO BP. W trakcie lekcji „Wiedza na bank – oszczędzanie kiedyś i dziś” uczniowie będą mogli nie tylko udać się w niecodzienną podróż w czasie, ale i zapoznać się ze sposobami oszczędzania pieniędzy dostępnymi w przeszłości oraz współcześnie. Uzyskają także praktyczne porady, dotyczące gromadzenia oszczędności i zarządzania finansami osobistymi.

Uczniowie mogą brać aktywny udział w lekcji, a najbardziej aktywni otrzymają nagrody rzeczowe. Uczestnictwo w lekcji „Wiedza na bank – oszczędzanie kiedyś i dziś” jest nieodpłatne. Lekcje organizowane są w godzinach 9-15 w dni robocze od 3 do 30 czerwca 2009 r. Warunkiem udziału jest wcześniejsze zgłoszenie grupy uczniów. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wystawy: 90lat.pkobp.pl

Więcej informacji o projekcie oraz zgłoszenia od szkół przyjmuje:
Małgorzata Flaga, Think Global, malgorzata.flaga@thinkglobal.pl, 663 05 86 89

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.