Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18130 miejsce

Wiedźmin 3: Dziki Gon bije rekordy. To najbardziej nagradzana gra

Największa polska produkcja komputerowa w historii Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymała kolejne prestiżowe nagrody. Mając na swoim koncie już 251 wyróżnień, najnowsza odsłona przygód Geralta z Rivii przeszła do historii jako najbardziej doceniona gra w historii komputerowej rozrywki.

Wiedźmin 3 został wyróżniony tytułem gry roku podczas prestiżowej gali Game Developers Choice Awards w San Francisco, a o tym że polska gra otrzymała taką nagrodę poinformował sam ambasador USA w Polsce Paul W. Jones. To kolejna ogromna nagroda, którą twórcy, studio CD Projekt Red, otrzymała od premiery.

 / Fot. mat. pras.

Wraz ze zdobyciem kolejnych nagród na gali w San Francisco, z liczbą 251 nagród, Wiedźmin 3: Dziki Gon przechodzi tym samym do historii. Żadna inna gra do tej pory nie zdobyła tylu nagród. Najnowsza część przygód Geralta stała się światowym fenomenem.

 / Fot. mat. pras.

Na całym świecie świecie sprzedało się już ponad 10 milionów kopii gry. Ciągle czekamy również na ostatni dodatek do trzeciej części Wiedźmina - Krew i wino. Wszystkie części trylogii sprzedały się już w 20 milionach egzemplarzy. Najnowszy Wiedźmin to również najdroższy wytwór naszej kultury i rozrywki w historii, budżet produkcji to ponad 300 milionów złotych. To kilkanaście razy więcej niż kosztowało nakręcenie filmu Ogniem i mieczem.

Pamiętajmy, że w 2017 roku na ekrany kin wejdzie film "Wiedźmin".

Autor: Krzysztof Tura

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.