Facebook Google+ Twitter

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" hitem na Wyspach Brytyjskich

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" to polski hit eksportowy. Gra może się pochwalić najlepszym debiutem ze wszystkich gier sprzedawanych w tym roku na Wyspach Brytyjskich.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeDotychczas najlepszym startem na Wyspach Brytyjskich mógł pochwalić się Battlefield: Hardline. Produkcja warszawskiego studia CD Projekt RED sprzedaje się jednak aż o 53% lepiej, niż najnowszy hit Electronic Arts. Największą popularnością cieszy się wersja na PlayStation 4, którą wybrało 63% graczy. Na drugim miejscu znajduje się edycja na Xbox One (32%), a najmniejszy udział w sprzedaży ma Wiedźmin 3 na PC. Co ciekawe, w pierwszym tygodniu sprzedaży ilość nabytych egzemplarzy była aż o 608% wyższa, niż w przypadku poprzedniej odsłony serii. Duża w tym zasługa konsol. Wiedźmin 2:
Zabójcy Królów początkowo trafił tylko na komputery osobiste, dopiero po roku wydana została edycja na Xboksa 360.

Wiedźmin 3: Dziki Gon sprzedaje się rewelacyjnie, co potwierdziły już dane dotyczące ilości zamówień przedpremierowych. Te wynosiły blisko 2 mln kopii. Gra studia CD Projekt RED cieszy się ogromną popularnością również na tak nietypowym rynku jak Japonia. Tam w pierwszym tygodniu sprzedaży produkt polskich twórców był najchętniej wybieraną produkcją przez graczy.

Czytaj także: Bądź jak Batman. Zobacz filmowy trailer z gry Batman: Arkham Knight (wideo)


(AIP)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.