Facebook Google+ Twitter

Wiedźmin 3 już jest. Nadchodzi Dziki Gon

Stało się, jedna z najbardziej oczekiwanych gier tego roku trafiła na półki. A Polska to dopiero początek. Wiedźmin ma szansę podbić cały świat.

 / Fot. materiały prasowePremiera trzeciej części Wiedźmina przyciągnęła tłumy. Warszawskie centrum handlowe Blue City było oblegane przez fanów na długo przed początkiem imprezy. Podobnie było w innych miastach, m.in. Krakowie, Katowicach, Poznaniu czy Szczecinie. Nic dziwnego, od premiery poprzedniej części - "Wiedźmina 2: Zabójcy Królów" - minęły niemal 4 lata. Czy warto było czekać? Zdecydowanie tak.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jeszcze przed premierą zdobył blisko 200 nagród, a w przedsprzedaży zamówiono około 15 mln egzemplarzy. Jak się okazało, całkowicie zasłużenie. Pomimo ogromnej presji związanej z oczekiwaniami fanów, studiu CD Project Red udało się stworzyć dopracowaną i wciągającą grę. Recenzje w polskiej i zagranicznej prasie komputerowej są bardzo dobre, a średnia ocen wynosi 9/10. Można obiektywnie stwierdzić, że to najlepsza polska gra, jaka do tej pory się ukazała. Mimo że nie ustrzeżono się kilku niedoskonałości, Dziki Gon stanowi godne zwieńczenie całej trylogii.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zapoznać się ze światem Wiedźmina, kilka słów wyjaśnienia. Wszystko zaczęło się od cyklu książek napisanych przez Andrzeja Sapkowskiego, opisujących przygody tytułowego wiedźmina - Geralta z Rivii, będącego najemnym zabójcą potworów. Nie jest to jednak baśń w stylu Tolkiena, ten świat jest bezwzględny i brutalny, bez jasnego podziału na dobro i zło.

Komputerowa trylogia zaczyna się tam, gdzie kończy się ostatnia część i stanowi przedłużenie historii. Spotykamy tu większość charakterystycznych postaci znanych z książek, w tym Jaskra, Triss, Yenefer czy Ciri. Nie brakuje też nawiązań fabularnych, które stanowią ukłon w stronę czytelników. Nie oznacza to jednak, że bez znajomości książek fabuła jest niezrozumiała, sama w sobie stanowi świetną historię. Warto też dodać, że przy pisaniu scenariusza brał udział sam Sapkowski, więc nie brakuje tutaj charakterystycznego klimatu.

Czytaj także: Kolejna wpadka Google. Po wpisaniu rasistowskiej frazy w Google Maps serwis pokazuje Biały Dom


Dzięki dużemu sukcesowi najnowszej części Wiedźmina, gracze z całego świata mają możliwość zanurzenia się w świecie inspirowanym słowiańskimi wierzeniami, legendami i baśniami. Polskie gry stają się coraz bardziej znane, a studia takie jak CD Project Red wyrabiają sobie coraz mocniejszą pozycję na świecie. Jeśli wszystko dalej będzie rozwijać się w tym kierunku, polską branżę gier czeka prawdziwy rozkwit.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.