Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20427 miejsce

Wiedźmin Bagińskiego otrzyma dofinansowanie. PISF wesprze też adaptacje książek Pilipuka i Mortki

Polski Instytut Sztuki Filmowej dofinansuje produkcję "Wiedźmina" w reżyserii Tomasza Bagińskiego. Wsparcia ze strony PISF doczekają się również dwa inne filmy, których scenariusz opiera się o polską fantastykę.

https://flic.kr/p/9GiChp / Fot. Sergey Galyonkin/CC-BY-SA 2.0W sierpniu media obiegła informacja, że firma Platige Image, której dyrektorem kreatywnym jest Tomasz Bagiński złożyła do Państwowego Instytutu sztuki filmowej wniosek o dofinansowanie adaptacji "Wiedźmina". Okazuje się, że PISF zaopiniował projekt jako "bardzo dobry" i dofinansuje go kwotą 150 tys. złotych - podaje serwis kawerna.pl.

Informacja o tym, że Tomasz Bagiński zajmie się produkcją "Wiedźmina" obudziła nadzieje wielu fanów na to, że saga Andrzeja Sapkowskiego doczeka się wreszcie godnej ekranizacji. Nakręcony w 2001 r. film fabularny i serial z Michałem Żebrowskim w roli głównej pozostawił niesmak na wiele lat. Obraz w reżyserii Marka Brodzkiego doczekał się wielu prześmiewczych reakcji. Wśród nich warto wymienić jego streszczenie na stronie radkowiecki.is.evi.pl.

Czytaj także: Tomasz Bagiński nakręci pełnometrażowy film o Wiedźminie?


Bagiński przygotowywał wcześniej animacje do świetnie przyjętej gry "The Witcher". Fani Sapkowskiego liczą, że podoła on trudnemu zadaniu ekranizacji. Na Facebooku pojawiła się już nawet propozycja, by w roli Geralta z Rivii obsadzić Madsa Mikkelsena.

To nie koniec dobrych wieści dla fanów fantastyki. PISF dofinansuje również dwie inne produkcje: obraz "Wędrowycz i Czarny Bies" na motywach prozy Andrzeja Pilipuka i film animowany "Tappi z Szepczącego Lasu", który będzie adaptacją dzieła Marcina Mortki. Pierwszy otrzyma wsparcie w wysokości 80 tys. złotych, drugi - 200 tys. złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.