Facebook Google+ Twitter

wiejska kompromitacja, czyli królik i przyjaciele na forum

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-13 09:13

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i kilka agencji rządowych skompromitowane za pieniądze Komisji Europejskiej

Jak dowiedzieliśmy się z portalu opłacanego w całości przez PKE, Wicemarszałek UMWD Ewa Mańkowska, Rektor UP we Wrocławiu oraz kilkunastu dyrektorów agencji i ośrodków administracji rządowej finansowanych z budżetu państwa, brało udział w pośmiewisku pod nazwą II Forum Rolnicze w Jeleniej Górze. Owo pośmiewisko zlecił i prowadził – Leszek G. osławiony prezes „w służbie dolnośląskiej wsi”, całość, za pieniądze podatników.

To elitarne grono pod patronatem nestorki dolnośląskiego PSL, debatowało o Wspólnej Polityce Rolnej i pieniądzach na wspieranie rozwoju obszarów wiejskich, w perspektywie finansowania na lata 2014 – 2020.

W agendzie spotkania zabrakło informacji, że gospodarz forum swoim nieudolnym zarządzaniem spowodował iż DIR jest wpisane do Rejestru Podmiotów Wykluczonych Ministerstwa Finansów, a Izba Rolnicza ma zwrócić ponad 730 tys PLN – (siedemset trzydzieści tysięcy złotych), za niezgodne z prawem dysponowanie środkami unijnymi.

Czy urzędnicy i samorządowcy, których pensja opłacana jest w całości z pieniędzy podatników powinni promować działania skompromitowanego prezesa i jego popleczników?

Niestety to nie koniec tragifarsy. Relacje i zdjęcia z II FR, zostały zamieszczone na stronach internetowych UMWD i Agencji Rynku Rolnego. Kultura Wsi podała, że delegaci zawnioskowali od razu o organizację III Forum.

Nie od dziś wiadomo, że różne grupy interesów próbują wszelkimi dostępnymi sposobami zawłaszczyć sobie prawo do dysponowania środkami unijnymi. Wszyscy jednak oczekujemy, że dotacje unijne będą przyznawane na podstawie uczciwych procedur wiarygodnym podmiotom. Członkowie Zarządu Województwa, odpowiedzialni za perspektywę finansowania w latach 2014-2020 na Dolnym Śląsku, powinni co najmniej wystrzegać się obecności na psełdo-konferencjach organizowanych tylko po to, żeby dbać o partyjne apanaże.

http://bit.ly/1HjmOkr
(Wiesław Prawda)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.