Facebook Google+ Twitter

Wieki skok w leczeniu raka

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-02-26 07:24

Przez sześć lat udało się w Polsce trzykrotnie zwiększyć budżet na onkologię - wynika z zestawienia do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Przybywa także wyleczonych pacjentów. Najbardziej zwiększyły się wydatki na chemioterapię i programy terapeutyczne. W zeszłym roku na onkologię poświęciliśmy 3,4 mld złotych, pięć lat wcześniej - 1,2 mld. Wydatki są jeszcze wyższe, bo część leczenia związanego z chorobą nowotworową odbywa się na oddziałach chorób płuc, chirurgii, neurochirurgii i innych - podkreśla wiceprezes NFZ, Maciej Dworski.

Dotychczas zestawienia międzynarodowe ustawiały nas na ostatnich miejscach w rankingach oceniających leczenie onkologiczne. Doktor Janusz Mender szef Polskiej Unii Onkologii podkreśla, że Polska ma wiele do nadrobienia. Zaznacza jednak, że z opublikowane w zeszłym roku wyniki leczenia wskazują, że jeszcze kilka lat temu na wyleczenie nowotworu mogła liczyć jedna trzecia chorych. Teraz wśród mężczyzn ten wskaźnik wzrósł do 37 procent, a wśród kobiet nawet do 45 procent.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.