Facebook Google+ Twitter

Wiekowe szwedzkie mięso trafiło nie tylko do Polski

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-26 12:11

Szwedzki dziennik "Svenska Dagbladet" donosi, że ponad dwudziestoletnie mięso pochodzące z tamtejszych państwowych magazynów trafiało nie tylko do Polski, ale także do konsumentów w Szwecji i w czterech innych krajach.

Opierając się na danych Urzędu Rolnictwa gazeta "Ekspressen" sporządziła listę sześciu krajów Unii Europejskiej, do których poprzez prywatnych pośredników trafiało od 2004 r. mięso z likwidowanych magazynów państwowych. W porządku chronologicznym są to: Niemcy, Łotwa, Holandia, Polska (w latach 2006-2008), Estonia i Szwecja. Z tych państw mięso wędrowało do krajów bałkańskich, Ukrainy, Rosji, Słowenii, państw afrykańskich i do Azji. Dodatkowym pośrednikami w handlu były firmy francuskie.

Szwedzki Urząd Żywności postanowił sprawdzić, czy Urząd Rolnictwa nie złamał przepisów, sprzedając mięso szwedzkiemu hurtownikowi. Istnieje prawna możliwość sprzedaży tak starego mięsa, jednak obowiązkiem sprzedającego i kupującego jest sprawdzenie, czy towar jest wciąż przydatny do spożycia. A tego prawdopodobnie nie dokonano.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.