Facebook Google+ Twitter

Większość Rosjan nie przestrzega postu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-28 14:11

Większość, bo ponad dwie trzecie Rosjan, nie przestrzega postu. Dwa procent mieszkańców Federacji twierdzi, że powstrzymuje się od niektórych potraw przed świętami Paschy, czyli Wielkanocy.

Sondaż ośrodka analitycznego Lewada Centrum pokazał, również, że 15 procent badanych częściowo przestrzega postu. Niemal co dziesiąty badany zadeklarował, że post rozpocznie w ostatnim tygodniu przed Paschą. Nakazu przestrzegają najczęściej panie i starsi wiekiem Rosjanie.

Post jest jednak obecny w przestrzeni publicznej. Niektóre rosyjskie gazety przed postem opublikowały szczegółowe informatory - co którego dnia można spożywać. Wszystkie szanujące się restauracje i bary wprowadziły do swojego menu specjalne dania postne.

Dziennik "Komsomolskaja Prawda" opublikował dowcip na temat badań socjologicznych dotyczących stosunku Rosjan do postu. Możemy się z niego dowiedzieć, że "co roku w Rosji obserwuje się zadziwiającą zależność. W okresie Wielkiego Postu ilość wierzących drastycznie spada. Natomiast na samo święto Paschy radykalnie się zwiększa".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Stefan Ka
  • Stefan Ka
  • 24.09.2010 11:37

Myślałem, że powstrzymywanie się od jedzenia, to kwestia pieniędzy lub troska o sylwetkę. A tu proszę, w grę wchodzi jeszcze religia. I gdzie, u Rosjan? Więc aż tak się cofnęli? Zasmuciła mnie ta informacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.