Facebook Google+ Twitter

"Wielcy Małym" - znane osoby wspierają zwierzęta [wideo]

W niedzielne popołudnie 17 października 2010 r. odbyła się gala akcji "Wielcy Małym". W warszawskim hotelu InterContinental można było spotkać m.in. Piotra Adamczyka, Agatę Buzek, Julię Pietruchę, Magdę Gessler, Piotra Machalicę.

Julia Pietrucha podpisuje kalendarz. / Fot. Krzysztof OstanówkoGłównym beneficjentem akcji jest łódzka fundacja "Niechciane i Zapomniane - S.O.S dla Zwierząt". Fundacja ta zajmuje się ratowaniem zwierząt, zapewnia opiekę wielu bezdomnym psom, tworzy domy tymczasowe, w których mieszkają najbardziej potrzebujące zwierzęta. W fundacji nie ma osoby, która miałaby pod opieką tylko jedno zwierzę.

To już trzecia edycja tej akcji


Gala przyciągnęła ludzi z pierwszych stron gazet, którzy bardzo ochoczo brali udział w aukcji.
Licytować można było prace takich osób jak Wisława Szymborska, Grzegorz Śmigielski, prof. Franciszek Maśluszczak.

Do kupienia były również kalendarze z pięknym zdjęciami znanych osób w towarzystwie swoich zwierząt.
Prowadzący Paulina Młynarska i Piotr Pręgowski. / Fot. Krzysztof Ostanówko
Osoby, które chciałyby wesprzeć fundację mogą kupić kalendarz w sieciach sklepów "Kakadu" oraz już wkrótce w portalu aukcyjnym Allegro.pl.

Ważne jest to, że każda złotówka wydana na ten kalendarz będzie przeznaczona na pomoc schroniskom.

Organizatorzy zapowiedzieli, że za trzy tygodnie powstanie nowy kalendarz, tym razem z pracami, które były wylicytowane.

Zapraszam do obejrzenia relacji wideo z gali.Agata Buzek wręcza czek. Na czeku jest kwota 28 500 zł. Jednak tego dnia udało się uzbierać 30 tysięcy. Tuż po zakończeniu aukcji zgłosiła się jedna firma, która dodała 1 500 zł. / Fot. Krzysztof OstanówkoPoprzednia edycja przyniosła dochód w wysokości ponad 60 tys. zł i ponad 6 ton karmy i innych darów. Sama akcja ma zwrócić uwagę na problem zwierząt bezdomnych w Polsce, na konieczność ich adopcji, fantastyczne relacje ludzi ze zwierzętami adoptowanymi (w tym historie z kalendarza Wielcy Małym) i inne korzyści płynące z kontaktu ze zwierzętami (dogoterapia, felinoterapia, hipoterapia).

Agata Buzek, Edyta Jungowska i Piotr Adamczyk jeszcze przed rozpoczęciem gali dołączyli do akcji "Cała Polska miga", która polega na propagowaniu nauki Polskiego Języka Migowego. Jak widać, mają wielkie serca nie tylko dla braci mniejszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.