Facebook Google+ Twitter

Wielcy pianiści w Łodzi i Warszawie

Dwa koncerty dedykowane Arturowi Rubinsteinowi zorganizowane przez Międzynarodową Fundację Muzyczną im. Artura Rubinsteina z siedzibą w Łodzi, w najbliższych dniach odbędą się – jeden w Łodzi, a drugi w Warszawie.

Klawiatura pianina. / Fot. Oskar KamińskiNajpierw - 18 grudnia o godzinie 19.00, w łódzkim Teatrze Wielkim wystąpi Alexander Korsantia, gruziński pianista urodzony w 1965 roku. To laureat I nagrody konkursu The Arthur Rubinstein International Piano Master Competition, który odbył się w Tel Awiwie w 1995 roku. Artysta na stałe mieszkający w Stanach Zjednoczonych zagra Haydna, Prokofiewa oraz II Koncert fortepianowy f-moll Chopina, który będzie wykonany z kwartetem Prima Vista powiększonym o kontrabas. Występ, jak na razie, będzie jedynym recitalem tego artysty w naszym kraju.

Z kolei 20 grudnia również o godzinie 19.00 ale w warszawskiej Filharmonii Narodowej wystąpi Denis Zhdanov, pianista z Ukrainy, rocznik 1988. To student Narodowej Ukraińskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem I nagrody Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów „Arthur Rubinstein in Memoriam”, który w tym roku odbył się w Bydgoszczy. Usłyszymy Schuberta, Liszta, Brahmsa, Rachmaninowa i Musorgskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.