Facebook Google+ Twitter

Wielcy przegrani z Radomska wracają, by walczyć

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-07-18 09:03

RKS Radomsko jeszcze niedawno grał w Ekstraklasie i był chlubą miasta. Teraz zaczyna praktycznie od początku. Razem z drużyną narodziły się nowe nadzieje i oczekiwania. Czy klubowi uda się podnieść po upadku?

Zarząd, działacze i selekcjonerzy mają ciężki orzech do zgryzienia. Czasu do startu IV ligi pozostało mało, a pierwszy mecz trzeba przecież wygrać.

Ważny start

Członkowie zarządu RKS Radomsko podkreślają, że najważniesze jest teraz przygotowanie i selekcja drużyny do nadchodzących rozgrywek. – Mamy szkielet, ale jeszcze jesteśmy na etapie poszukiwań zawodników. Reaktywacja stała się bardzo szybko, a zostały pratycznie cztery tygodne do rozgrywek – mówi Stanisław Rzeźniczak, wiceprezes RKS do spraw sportowych. – Jesteśmy cały czas na etpapie poszukiwań zawodników, chcemy stworzyć trzon chociaż dwudziestu zawodników i robić selekcję, nawet podczas rozgrywek.

Na dziś zakontraktowanych jest 16 młodych zawodników - wszyscy są z Radomska, grali w takich klubach, jak: Przebórz, Pławno, Sulmierzyce, Gomunice i "Mechanik". W pełnym składzie będzie też kilku z "zewnątrz", m.in. ze Szkolnego Związku Sportowego w Łodzi.

W drużynie nie będzie ostatecznie czarnoskórego piłkarza z Nigerii, który spowodował niemałą sensację na jednym z treningów. – Warunki postawione przez jego menadżera były nie do przyjęcia. Nie było nas stać utrzymać takiego zawodnika – mówi Stanisław Rzeźniczak.

Powrót radomszczańskiego futbolu

Najbliższy sezon piłkarski zapowiada się w Łódzkiem wyjątkowo ciekawie. Oprócz startu Radomszczańskiego Klubu Sportowego w Radomsku, najprawdopodobniej zobaczymy także dwa zespoły w klasie B - UKS "Mechanik" oraz "Czarni Radomsko". "Czarni Radomsko" rozgrywać będą mecze w Kleszczowie. To reaktywacja drużyny, która w 1979 roku po fuzji ze "Stalą" połączyła się w RKS i przestała istnieć. Teraz historia zatoczyła koło. Oby doszła jak poprzednio do pierwszej ligi.

Lata świetności i wielkiego upadku


RKS Radomsko powstał w 1979 roku. Ostatnie lata świetności przeżywał m.in. w latach 1999-2003, kiedy wchodził w rozgrywki półfinału Pucharu Polski i Pucharu Ligi. W latach 2001-2002 grał w Ekstraklasie. W RKS grali m.in. Sławomir Majak, Jacek Barensztajn, Jacek Krzynówek, Jarosław Lato, Adam Matysek, czy Igor Sypniewski. W tamtym roku klub został wycofany z III ligi za zadłużenie wynoszące 6 milionów złotych. Jak dotąd nie znaleźli się winni 6-milionowego długu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.