Facebook Google+ Twitter

Wielicki o Broad Peak: Kowalski zginął na własne życzenie, a robi się z tego Smoleńsk 2

"Z tego się robi Smoleńsk 2". Tak ostatnią wypowiedź Jacka Berbeki komentuje Krzysztof Wielicki. W piątek brat zmarłego tragicznie himalaisty Macieja Berbeki, zarzucił nieżyjącemu już Arturowi Hajzerowi, że oszczędzał na sprzęcie, a Wielickiemu, że nie dopilnował wspinaczy i przyczynił się do śmierci Tomasza Kowalskiego.

 / Fot. AvantaR, GNU1.2Informacji Jacka Berbeki o rakach Tomka Kowalskiego powiązanych sznurkiem szef wyprawy, Krzysztof Wielicki, starał się nie komentować.

Przerwał jednak milczenie po wywiadzie Jacka Berbeki na antenie radia RMF FM, w którym brat zmarłego tragicznie himalaisty pośrednio wskazał winnych śmierci Macieja Berbeki i Tomasza Kowalskiego. Wg niego nieżyjący już Artur Hajzer oszczędzał na sprzęcie, a Wielicki nie wypełnił obowiązków jako szef wyprawy.

"Z tego się robi Smoleńsk 2, tam też po katastrofie niby widziano osoby, które przeżyły. Nie chcę nawet komentować wypowiedzi Berbeki" - powiedział "Gazecie Krakowskiej" Wielicki. Dopytywany o zasady przygotowań do wyprawy dodał, że raki nie wpłynęły na tragedię na Broad Peak. "Tomek zginął na własne życzenie. Przeliczył się z siłami".

Tymczasem symboliczny grób Macieja Berbeki stanął w piątek na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem. Drewniany nagrobek przygotowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara, gdzie uczył Maciej Berbeka.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Człowieka można oszukać , ale gór się nie oszuka , to żywioł , jak i morze .!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wojciechu bardzo trafna opinia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieśmiało tylko przypomnę, że w owej wyprawie brali udział DOROŚLI ludzie, na własne życzenie. Każdy z nich ma /miał swój rozum, to nie byli uczniowie z podstawówki, zdani na swego Pana Nauczyciela. To nie była ich pierwsza wyprawa, a więc powinni wiedzieć, że w tak ekstremalnych warunkach najbardziej trzeba liczyć na samego siebie, m.in. dopilnować, sprawdzić swój sprzęt osobiście.
Banalna prawda: góry, podobnie jak i morze nie wybaczają lekceważenia i zwykłej ludzkiej głupoty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.