Facebook Google+ Twitter

Wieliczka - Krzemionki: konkurs dla młodzieży

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim organizują w I półroczu roku szkolnego 2014/2015 konkurs "Górniczy wehikuł czasu – sól i krzemień".

Ekspozycja muzealna w kopalni. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - ArcheologicznegoKonkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województw małopolskiego i świętokrzyskiego. - Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie 5 - osobowe drużyny - informuje Kamil Stelmasik z działu Promocji, Współpracy i Projektów Muzeum Historyzno - Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. - Nagrodą główną jest zaproszenie dla zwycięskiego zespołu i opiekuna grupy do zwiedzania Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Zwycięska grupa otrzyma również dyplomy i nagrody książkowe.

W kopalni krzemienia. / Fot. materiał Muzeum Historyczno - ArcheologicznegoWieliczkę i Krzemionki łączy bogactwo złóż występujących na tych ziemiach oraz długa historia eksploatacji soli i krzemienia, która sięga czasu neolitu. Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie prezentacji multimedialnej pokazującej w atrakcyjny sposób wybrane elementy łączące oba muzea. Należy stworzyć spójną opowieść z wykorzystaniem źródeł udostępnionych przez oba muzea na podstawie wybranych zagadnień z zakresu: archeologii, geologii, historii, sztuki. Prace na płytach CD w dwóch egzemplarzach należy przesyłać do 10 marca 2015 roku na adres: Muzeum Żup Krakowskich, ul. Zamkowa 8, 32-020 Wieliczka.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można uzyskać w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, pod nr tel. 41 330-45-50 lub mailowym: sekretariat@krzemionki.info albo: Dział Edukacji Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, tel. 12 28916 33 e-mail: edukacja@muzuem.wieliczka.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.