Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26885 miejsce

Wielka bitwa na Polu Mokotowskim. Przybywajcie!

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-02-12 09:13

Na brak śniegu mieszkańcy stolicy narzekać nie mogą. Jest go tyle, że wystarczy dla wszystkich. Jednym z pomysłów na wykorzystanie pokładów białego puchu jest... śniegowa bitwa, promowana przez jej pomysłodawców hasłem "Pokochaj zimę".

Fot. ilustracyjna / Fot. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/23/Giant_snowball_Oxford.jpg14 lutego mieszkańcy Warszawy, a także osoby, które zdecydują się odwiedzić tego dnia stolicę, będą mieć możliwość wzięcia udziału w niecodziennym wydarzeniu. Dokładnie w południe na Polu Mokotowskim rozpocznie się walentynkowa bitwa na śnieżki. To nie tylko okazja do dobrej zabawy i nietypowe uczczenie walentynek, ale również ciekawy sposób na zakończenie zimowych ferii.

Zasada jest prosta: chętni do zabawy spotykają się w niedzielę przy skrzyżowaniu ulic Boboli i Batorego. Należy zabrać ze sobą ciepłe rękawiczki i nakrycia głów, w miarę możliwości narciarskie gogle. Dobrym pomysłem mogą być termosy z herbatą. Wskazane są również spora dawka dobrego humoru i pozytywne nastawienie do świata - w końcu chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Nie ma ograniczeń wiekowych -śnieżkami rzucać się mogą wszyscy, choć oczywiście nie wolno zapominać o zdrowym rozsądku i podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Główna z nich brzmi: w bitwie używamy kul ulepionych ze śniegu, a nie lodu.

W ramach serwisu społecznościowego Facebook powstała strona "Pokochaj zimę, czyli bitwa na śnieżki w walentynki!" promująca to wydarzenie. Osoby chętne do stanięcia w śniegowych szrankach mogą potwierdzić na niej swój udział w bitwie. Organizatorzy zachęcają: "Spróbujmy i my pokochać zimę!". Na stronie można również obejrzeć krótki film przedstawiający podobną zabawę, która miała miejsce w Waszyngtonie.

Amerykanie rozprawili się z uciążliwą zimą na wesoło: na śniegową bitwę zorganizowaną w Waszyngtonie przyszło około 200 osób. Bawiono się znakomicie. Czy warszawiakom uda się pobić amerykański rekord? Tego nie wiadomo, z pewnością jednak warto wybrać się w niedzielne południe na Pole Mokotowskie i przekonać się o tym osobiście.

Urszula Agata Marczewska

Polska

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (11):

Sortuj komentarze:

Jak przybędę do W-wy to chyba jeszcze śniegu wystarczy aby natrzeć wam poliki śniegiem.... oj natrę... nie będę żałowała, a za dwa tygodnie jeszcze chybaśnieg znajdę trochę....
O mam nawet pomysł. kto schowa dla mnie trochą do lodówki. tak na wszelki wypadek, abym mogła
natrzeć poliki komu trzeba, a komu to wiadomo. hehehehe ;))((

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mocno Tomku oberwałeś?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Było wspaniale. Dawno się tak nie bawiłem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

na tym polega wolność słowa w naszym kraju ,ze każdy ma swe zdanie..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz tam snobizm, to możliwość pobawienia się jak wtedy kiedy się miało kilka czy kilkanaście lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to taka snobistyczna zabawa dla ludzi z miast którzy nic ciekawszego nie potrafią wymyśleć....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja nic nie będę mówił, ale cicho też nie będę. Zawsze jak są ciekawe imprezy, to co najmniej 380 km. od Gdańska. Czy Wy rozumiecie że na koła od wózka, nigdzie nie mogę dostać łańcuchów śniegowych? Próbowałem na allegro, też nie mają. Nadzieję to ja mam taką, że legitymacja prasowa sama do mnie przyjdzie, o ile w ogóle dostanę. BAWCIE SIĘ DOBRZE.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już kierujemy się w stronę Pola?

Komentarz został ukrytyrozwiń

12..00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem ślepy. O której? :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.