Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania będzie deportować imigrantów pochodzących z UE? Cameron zapowiada rewolucję

Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział wprowadzenie antyimigranckich reform. Przybywający na Wyspy otrzymają prawo do ulg podatkowych dopiero po 4 latach pracy. Jeżeli przez pół roku nie znajdą mają zostać deportowani.

https://flic.kr/p/q1uaCS / Fot. Moyan Brenn/CC BY-ND 2.0Premier David Cameron chce zażądać od Unii Europejskiej zmiany traktatów, by Wielka Brytanii mogła ograniczyć migrację z krajów Unii Europejskiej. Zdaniem Szefa rządu imigranci obciążają system socjalny w tym kraju.

Cameron chce, by imigranci z UE byli deportowani jeżeli przez pół roku od przybycia do Wielkiej Brytanii nie znajdą pracy. Ulgi podatkowe mają być dostępne dla przybyłych dopiero po czterech latach pracy - podaje Polska Agencja Prasowa.

Wśród ulg i przywilejów, które mają zostać nabyte przez imigrantów po czterech latach pracy wymienia się tzw. child tax credit, czyli ulgę na dzieci, a także zasiłek na nie czy mieszkanie od gminy.

Brytyjski premier zapowiedział też referendum w sprawie członkostwa w UE, które miałoby się odbyć w 2017 r.

Czytaj także: Handlowcy marnują żywność. Wolą wyrzucić ją na śmietnik niż przekazać bankom żywności?


"260 tysięcy osób wyniosła migracja netto - różnica między osobami wyjeżdżającymi z Wielkiej Brytanii a przyjeżdżającymi do niej na dłużej niż trzy miesiące, z uwzględnieniem zagranicznych studentów i azylantów - w okresie 12 miesięcy do końca czerwca 2014 r." - podaje Polska Agencja Prasowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.