Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20170 miejsce

Wielka Brytania. Bunt Torysów. Nie chcą małżeństw homoseksualnych

Działacze brytyjskiej Partii Konserwatywnej wypowiedzieli wojnę rządowi. Twierdzą, że premier nie ma legitymacji do przeprowadzania rewolucji społecznej, która odwróci losy małżeństwa.

 / Fot. World Economic Forum, swiss-image.ch/Photo by Remy Steinegger/CC 2.01000 działaczy Partii Konserwatywnej na wiecu w Birmingham Town Hall wysłuchało referatów abp. George'a Careya i Ann Widdecombe na temat małżeństw gejowskich. Mówcy potępili łamanie wolności sumienia w Partii Konserwatywnej.

Według "Standard London Evening" poprzednik abp. Rowana Williamsa powiedział min, że "rodzina zbudowana wokół mężczyzny i kobiety jest podstawową jednostką każdego społeczeństwa".

"Teraz politycy w niektórych krajach zachodnich zadeklarowali zamiar przedefiniowania małżeństwa i przeszczepienia jego nowej definicji na gruncie praktycznym, a nawet teologicznym myśląc, że zastraszą wspólnoty religijne." - kontynuował z żalem były prymas Kościoła Anglii. - "Nie możemy pozwolić politykom na grabież świętej instytucji małżeństwa."

"Związki tej samej płci nie są takie same jak związki heteroseksualne i nie powinny być stawiane na tym samym poziomie" - przekonywał hierarcha. Dlaczego nasza ojczyzna kulturowa i tożsamość są plądrowane? - pytał.

Lord Carey twierdzi, że małżeństwa gejów utorują drogę dla tradycyjnie mormońskiego stylu relacji poligamicznych i wskazał na przypadek sądowego uznania związku jednego mężczyzny z dwiema kobietami w Sao Paulo w Brazylii. - Uznanie gejowskich związków "to jest równia pochyła".

Wolność sumienia


Ann Widdecombe oskarżyła premiera Davida Camerona o deptanie podstawowych wolności ludzi niezgadzających się na małżeństwa jednopłciowe. Polityczka uważa, że wolność sumienia jest wartością fundamentalną i w kwestii głosowania nad małżeństwem torysi powinien zwolnić swoich parlamentarzystów z dyscypliny klubowej. Państwo opresyjne wobec jednostki nie będzie już Wielką Brytanią.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ciekawa jest ta retoryka "wolności sumienia". Politycy z sumieniem... U nas takiej egzotyki nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Donoszę uprzejmie, :):):) że:

Torysi nie dotrzymuja umowy koalicyjnej.
http://www.gbritain.net/news.php?id=3305

zapowiadają cięcia w zasiłkach socjalnych dla najbiedniejszych i niezaradnych:
http://www.szperacz.co.uk/anglia/torysi-zapowiadaja-ciecia-benefitow/

oraz sfałszowali zyciorys Michała Kamińskiego uzywając komputera w Izbie Gmin.
http://www.emito.net/wiadomosci/anglia/torysi_dokonali_zmian_w_biografii_kaminskiego__613114.html

Torysi - angielskie ugrupowanie polityczne powstałe w końcu XVII wieku. Wyraziciele interesów ziemiaństwa, dworu, Kościoła. W opozycji do wigów....Abhorrers - 'oburzający się" tak nazywano posłów oburzonych postulatami petycjonistów (petitioners) by ograniczyć władzę królewską. Jeszcze pod koniec panowania Karola II Stuarta zaczęto ich nazywać Tories.
Tory - było to określenie irlandzkiego zbója.
Irlandczycy jako katolicy byli ulubionymi poddanymi Karola II, a zwłaszcza jego następcy – kryptokatolika Jakuba II Stuarta....
http://pl.wikipedia.org/wiki/Torysi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeciwko niepodległości USA też protestowali...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.