Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Głodówka przed parlamentem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-11 06:55

Już szósty dzień trwa strajk głodowy dwóch tamilskich studentów przed parlamentem w Londynie. Żądają oni brytyjskiej interwencji dyplomatycznej w konflikcie na Sri Lance, który - jak przyznaje ONZ - zagraża życiu tysięcy cywilów.

Dwaj studenci ze Sri Lanki rozpoczęli strajk głodowy w poniedziałek, kiedy 3 tysiące Tamilów zorganizowało demonstrację pod gmachem parlamentu w Londynie. Demonstracje skończyły się po dwóch dniach, ale głodujący Tamile pozostali na dłużej. Zapewniają, że nie opuszczą posterunku aż osiągną cel, albo umrą. Do wczoraj nic nie jedli, nie pili, ale ich stan pogorszył się tak bardzo, że zgodzili się pić wodę. Część brytyjskich deputowanych interweniowało u premiera oraz w ONZ.

W walkach na Sri Lance po raz pierwszy od ponad 30 lat armia rządowa ma realne szanse całkowitego rozbicia oddziałów Tamilskich Tygrysów. Na terenach walk przebywa jednak 150 tysięcy cywilów i ONZ ocenia, że w ciągu ostatnich 2 miesięcy zginęło tam 2800 tamilskich cywilów, a 7 tysięcy odniosło rany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.