Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Gordon Brown nie zamierza zrezygnować

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-05 21:40

Brytyjski premier Gordon Brown przetrwał najcięższy jak dotąd dzień w swojej karierze. Pomimo kolejnych rezygnacji z rządu zrekonstruował gabinet i zapowiedział, że nie zamierza ustąpić.

Gordon Brown stracił dzisiaj kolejnych dwóch członków swego gabinetu: dotychczasowych ministrów obrony i transportu. Wcześniej zrezygnowali ministrowie spraw wewnętrznych, zatrudnienia i emerytur oraz samorządu i budownictwa. Premier Brown nie uległ jednak apelom, aby i on podał się do dymisji.

Jak powiedział prezentując mediom swój nowy gabinet: ,,Gdybym nie sądził, że jestem właściwą osobą na czele właściwego zespołu, to bym tu dziś nie stał" - powiedział.

Gordon Brown zdołał zapewne zażegnać ten kryzys, ale po weekendzie czeka go natychmiast nowy. Najpierw zostaną ujawnione wyniki wyborów europejskich, a potem czekają go wybory uzupełniające po zrzeczeniu się mandatu przez jednego z labourzystów. Niezrażony tą perspektywą Gordon Brown mówił: ,,Nie zawaham się, nie odejdę, będę dalej pracował i dokończę dzieła."

Jeden z komentatorów skwitował tę odporność na ciosy słowami: ,,Brown poprowadzi swoją partię do wyborów nawet z nożem kuchennym w plecach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.