Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Kolejny atak zimy przynosi ofiary

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-09 17:47

Kolejny atak zimy na Wyspy Brytyjskie zakłócił transport i ruch na drogach. Minionej nocy w Szkocji temperatura spadła do minus 14 stopni, są dalsze ofiary śmiertelne ostrej zimy.

Czterech mężczyzn utopiło się w stawie koło Leicester, kiedy weszli na zbyt słaby lód. W Barnsley niedaleko Manchesteru znaleziono martwą 90-letnią kobietę, która wyszła do ogrodu i zamarzła. W sumie w wyniku mrozów i śnieżyc w Wielkiej Brytanii w grudniu i styczniu zmarło już prawie 30 osób.

Organizacje charytatywne apelują o przyznanie nadzwyczajnych zapomóg dla osób starszych na ogrzewanie domów. Wobec wyczerpywania się zapasów soli do posypywania dróg lokalne władze zobowiązały się zmniejszyć jej zużycie o jedną czwartą, ale autostrady, główne szosy i ulice w miastach pozostają przejezdne.

Śnieg i mróz spowodowały dziś odwołanie 54 lotów British Airways z Heathrow, a na 10 liniach ograniczono ruch pociągów. Kłopoty ma znów ekspres Eurostar z Londynu do Paryża i Brukseli - zawieszono jedną trzecią połączeń.

W Devonie 400 domów straciło dostawy gazu, koło Luton w środkowej Anglii 500 mieszkań nie miało w nocy prądu. Odwołano niemal wszystkie sobotnie mecze piłkarskie. Ucierpiał też handel, mimo, że styczeń to okres kuszących poświątecznych wyprzedaży.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.