Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Koniec wolności Facebooka i Twittera?

Uczestnicy brytyjskich zamieszek komunikowali się ze sobą przez Facebooka, Twittera i BlackBerry. Premier David Cameron apeluje do internetowych mocarzy o udostępnienie danych - podaje Gazeta Wyborcza.

 / Fot. Alan Stanton, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0Zamieszki w Wielkiej Brytanii częściowo zostały zorganizowane za pośrednictwem portali społecznościowych: Facebook i Twitter. Ważną rolę odegrał również komunikator BlackBerry Messenger. Przez internet, uczestnicy demonstracji i rabusie informowali się o datach i konkretnych miejscach akcji, w tym dewastacji.

 / Fot. Unknown, the Open Government Licence v1.0Premier Wielkiej Brytanii, David Cameron w Izbie Gmin mówił, że rząd prowadzi prace nad sprawdzeniem możliwości zablokowania przesyłania wiadomości, promujących przemoc. - Kiedy ludzie używają mediów społecznościowych do użycia przemocy, musimy ich powstrzymać. Dlatego współpracujemy z policją, służbami bezpieczeństwa i firmami, żeby sprawdzić, czy da się zatrzymać ludzi komunikujących się w ten sposób, kiedy wiemy, że planują przemoc, chaos i przestępstwa - stwierdził.

 / Fot. ukhomeoffice, licencja Creative Commons Uznanie autorstwa 2.0Poinformował również, że minister spraw wewnętrznych, Theresa May przeprowadzi rozmowy o zakresie odpowiedzialności mediów z przedstawicielami Facebooka, Twittera oraz Research In Motion (RIM), produkującego BlackBerry.

Zdaniem Camerona, zarząd portali społecznościowych oraz firmy RIM jest zobowiązany do usunięcia treści o charakterze niezgodnym z prawem, to jest: komunikatów, filmów i zdjęć. Premier apelował również do BBC i Sky News o przekazanie policji wszystkich zarejestrowanych materiałów z tegorocznych zamieszek i dewastacji.

Komenda główna policji metropolitalnej w Londynie, Scotland Yard na podstawie doniesień z Facebooka, Twittera i BlackBerry przeprowadza czynności wobec osób, które propagują przemoc i dewastację w Internecie. W Hampshire, policja zatrzymała już trzy osoby, które podejrzewa się o inicjowanie zamieszek w Southampton.


Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.