Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania: Kraj zakazów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 16:00

Wielka Brytania pada ofiarą posuniętych do absurdu przepisów BHP, które popsują w tym roku świąteczną zabawę wielu dorosłym i dzieciom. Dziennik Daily Telegraph poświęcił całą stronę takim przypadkom.

Ofiarą BHP padł na przykład zwyczajowy koncert kolęd, jaki od 20 lat odbywał się wieczorem w Wigilię w galerii handlowej w Mieście Hemel Hempstead. W razie pożaru bowiem 100-osobowy chór skautowski mógłby zagrodzić klientom drogę do wyjść awaryjnych.

W Londynie wielki dom handlowy Selfridges, który co roku urządza w oknach wystawowych wspaniałą szopkę, nie będzie mógł kontunuować tradycji grania kolęd na ulicy - żeby nie dezorientować kierowców i przechodniów i nie spowodować wypadku. W walijskim miasteczku Llandovery sklepikarzom zakazano umieszczania choinek nad szyldami, bo to wymaga przystawienia drabiny, a z drabiny można spaść.

Z kolei w Wimborne w hrabstwie Dorset burmistrz zakazał 400-letniego obyczaju strzelania z muszkietów nad miejską choinką dla odpędzenia złych mocy - żeby nie straszyć dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.