Facebook Google+ Twitter

Wielka Brytania. Krystian R. przyznał się do zamordowania Polki i jej syna

11 lipca 2010 roku w miejscowości Flint doszło do podwójnego zabójstwa. Ofiarami byli Polacy: 29-letnia Monika i jej syn, 11-letni Patryk. Krystian Rożek próbował zamordować również jej męża. Kobieta zmarła na miejscu, chłopiec trzy dni później, w szpitalu, w Liverpoolu.

Nóż / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Noz_mysliwski_2.jpg&filetimestamp=20081128185703 Jak czytamu na stronach polonia.wpl.pl oraz emito.net do zabójstwa doszło 11 lipca 2010 roku, w nocy. Krystian Krzysztof Rożek zabił nożem Polkę oraz jej 11-letniego syna, Patryka. Mężczyzna usiłował również zabić Rafała W., męża kobiety, w wyniku czego został raniony nożem. W domu znajdował się także najmłodszy członek rodziny, 6-letni Adrian, który nie odniósł żadnych obrażeń w trakcie indydentu.

Mężczyzna przyznał się do podwójnego zabójstwa, jednak nadal wypiera się próby zabójstwa męża Polki. Wyrok ma być ogłoszony 18 października, a mordercy grozi kara dożywotniego więzienia.

Polska rodzina pochodziła z Podkarpacia. Wśród sąsiadów miała opinię spokojnej oraz kulturalnej. Do zabójstwa doszło w domu Polaków, znajdującym się w północnej Walii, w miejscowości Flint. Krystian Rożek wynajmował w domu Polaków pokój. Mężczyzna zbiegł z mieszkania przed przyjazdem policji, którą wezwali sąsiedzi zaniepokojeni krzykami dobiegającymi z domu.

W szkole St Mary’s Primary School, we Flint, do której uczęszczał 11-letni Patyk, zorganizowano zbiórkę pieniędzy, które miałyby pokryć koszty sporowadzenia ciał Polaków do ojczyzny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.